| anonim_4396 a întrebat:

Am vorbit cu cineva (il cunosteam de putin timp) si dupa ce am vorbit, afland ca ma atrage satanismul modern imi spune mie ca el cheama un popa sa me exorcizeze, desigur nu l-am crezut pana cand un preot soseste spunandu-mi ca este exorcist si ca ma va "vindeca", am plecat de acolo deoarece nu cautam probleme.
Intrebarea este: Avea vreun drept sa faca prostia ai de exorcizare pe mine? Data viitoare cand il intalnesc pe tipu ala o sa ii dau o bataie de nu se mai ridica de jos.

54 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru gorlan):

E fb ca scimbi cunostine cu alte persoane, doar sa nu cazi in capcana pocaitilor, cati ani ai?

| FastAndFurious a răspuns (pentru gorlan):

Bai voi doi v-ati imprietenit de-a dreptu`big grin.
Intervin doar aici ca principiu: cat de periculosi sunt cei carora nu le pasa de nimic....nici de mama, nici de tata, nici de prieteni, nici macar de ei.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru gorlan):

Trebuie sasi pese de tine, cu stiinta vei ajunge undeva in viata, la ce profil esti la liceu? trebuie sasi pese si cei din jurul tau, nu sa le critici

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru gorlan):

Te cred, noapte buna, nu uita stiinta este viitorul, satanismul nu te va duce mai departe ca crestinismul, ai o viata iubesteo

| casablanca40 a răspuns:

Genial laughing Visul meu curent este sa plesnesc un preot sau cel putin sa-l umilesc.

| EmaS a răspuns:

Ce te poate atrage acolo?

| OOOLEOOO a răspuns:

Nu,stanismul este o filozofie si un stil de viata, mai ales satanismul modern.
Satanisti sunt considearti oameni rai niste ''blestemati'', de catre religia iudeo-crestina dar nu e singura cultura.
Aruncand pe ei toata vina ca sa scape mai usor de ea, practic inca din evul mediu tot ce nu era crestin era considerat demonic, si bolnav.
Multi folosesc cuvant satanist fara a stii de fapt ce este asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca esti posedat, nici nu ma mira.nici nu puteai gandi altceva devreme ce gandurile iti sant stapanite de cel rau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu avea nici-un drept.

| dracu14 a răspuns:

Si pe mine ma atrage satanismul laveyan da nu a venit nimeni sa ma exorcizeze, nu avea niciun drept si trebuia sa-l bati de cand venise la tine, una dintre cele 11 reguli ale satanismului laveyan spune ca daca cineva vine in lacasul tau si te enerveaza trebuie sa-l tratezi cu cruzime si fara mila, nu inteleg de ce ai ezitat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

E ironic ca satanismul spiritual de si e teist nu are principi si sumar de legi.

Răspuns utilizator avertizat
| PotatoMustDie a răspuns:

Religia are mari greseli.

| dracu14 a răspuns (pentru RAY):

Satanismul laveyan nu este o religie ci mai mult o filozofie in care satan este privit ca un simbol(nu ca o entitate,nu este venerat ci i se neaga existenta),singurul zeu fiind tu insuti,aceasta filozofie a fost creata de anton lavey(de aici si denumirea de satanism laveyan,mai este numit si modern), nu baga satanismul laveyan in aceeasi oala cu cel traditional, spiritual sau crestinismul pentru ca reprezinta opusul unei religii, daca ai intrebari poti sa ma intrebi, sunt destul de documentat la capitolul asta.

| Chαяtreux a răspuns:

Poate era doar o glumă. adică îmi este greu să cred, zău! Nu are voie şi nici cum să te exorcizeze atâta timp cât tu (sau familia ta în caz că eşti minor) nu eşti (sunt) de acord.

| Coyotul a răspuns (pentru gorlan):

"Sunt ateu nu satanist"Si atunci de ce asculti muzica satanista si ai la avatar un simbol satanist?

Răspuns utilizator avertizat
| Coyotul a răspuns (pentru gorlan):

A da intori Sfanta Cruce si ii pui o panarama de stea care are si un belzebur in ea si zici ca e folosita in crestinism? Si mie nu imi pasa ca tu nu asculti muzica mea de rahat.Nici nu stii ce muzica ascult eu.Nici daca ai stii nu ai fii in stare sa o comentezi.

| Papillon09 a răspuns:

Bineinteles ca nu avea dreptul sa faca asta. Nu are nici un drept asupra ta, chiar daca lui i se parea bine ceea ce facea( desi nu era). happy