| DollElsdark a întrebat:

Are ceva dacă fac runele magice pe niște pietre normale? Momentam nu prea am cum să fac rost de pietre semiprețioase, și am citit pe un site că unii au făcut și din fasole și pietre de râu sau pur și simplu au desenat runele magice pe o foaie.

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

E bine să fii atentă cu magia, e periculoasă, pentru ca intri în legătură directă cu demonii.

| drutzix a răspuns (pentru danay72):

Runele sunt din paganismul nordic si dateaza dinaintea crestinismului.

| danay72 a răspuns (pentru drutzix):

Ideea e ca au legatura cu spiritismul, iar din acest motiv e periculos.

| drutzix a răspuns (pentru danay72):

Nup. Nici o legatura cu spiritismul. Is precum cartile de tarot, acelasi principiu

| danay72 a răspuns (pentru drutzix):

Si cărțile de tarot fac parte din categoria spiritism, pentru ca nimeni nu iti poate ghici viitorul, fără influenta spiritelor rele.

| drutzix a răspuns:

Eu stiam ca runele se fac pe pietre de rau, pe oase, pe crengute si pe foi de hartie.
De fapt orice merge aruncat poate fi scris cu o runa.
Iar pe foi de hartie din cate imi amintesc se fac pentru a fi arse.

| MortalProxy96 a răspuns:

Întreabă forum-ul BLS. Chiar nu știu ce să spun.