| RAY a întrebat:

Asta m-am intrebat mereu daca doar dumnezeu judeca lumea, cine sunt judecatori sa judece ei lumea dumnezeii?

6 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Eu sunt din alt film. N-am inteles nimichee hee

| RAY explică (pentru мιнαɛℓα36):

Miha seriossssssssssssssssssssssss

| Silviuloan a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Doamne... iti dai seama din postarea lui ca e un om incult si se mai numeste si ateu. Rusine...

| RAY explică (pentru Silviuloan):

Tu esti foarte cult daca jignesti pe cineva necunoscut

| sublime89 a răspuns:

Nu stii tu ca d-zeu e perfect? El se judeca pe sine si tot timpul isi da verdictul de nevinovat. Cat de obiectiv. laughing

| Alphawolf a răspuns:

Da, judecatorii sunt imputerniciti de oamenii sa fie un fel de "dumnezei", insa judecata lor trebuie sa se supuna unor reguli.

Cate nu s-au intamplat in istoria omenirii, dar dumnezeu, cu tot cu stiinta si judecata lui, tot in basme a ramas... si tot acolo o sa ramana.