| Titel18 a întrebat:

Atei, credeti in deochi?

Răspuns Câştigător
| Iunix a răspuns:

Deși deochiul pare o prostie, adică să-ți afecteze sănătatea ( dureri de cap etc. ) o persoană care doar se miră de tine...
Dar, eu nu prea știu ce să zic, adică :
Când tatăl meu era mic creștea iepuri, avea vreo 40 de iepuri iar mamaie a adus o vecină să-i vadă. După câteva ore când tată-l meu s-a dus la ei i-a găsit pe majoritatea morți iar cei ce au scăpat au rămas cu sechele ( capul strâmb, nu puteau merge, paralizie parțială etc. )

Acum, aș putea zice că poate a fost din mâncare, dar tată-l meu îi hrănea numai cu iarbă de pe câmp și nu era primul an în care creștea iepuri, a mai avut mulți iepuri înainte.
Poate o fi fost iarba tratată cu erbicid sau ceva... nu prea cred, era prin 1980 și și-ar fi dat seama dacă ar fi fost tratată cu erbicid, ar f avut frunzele „ arse ".

Apoi, și eu am crescut iepuri ani buni până anul trecut când din cauza liceului și că nu aveam fân am renunțat la ei.
Așa, le adunam iarbă de pe câmp și într-o zi soră-mea a adus pe cineva să arate că are ea iepuri deșii doar eu aveam grijă de ei iar ea stătea la televizor toată ziua -_-. A adus pe cineva să-i vadă și a doua zi unii iepuri erau morți iar alții au rămas cu gâtul strâmb. Însă asta s-a întâmplat doar la iepurii dintr-un singur coteț, în timp ce iepurii din alte cotețe nu aveau nimic, toți au fost hrăniți cu aceeași iarbă. Și cum s-a întâmplat că au murit doar cei mai frumoși...

Acum nu prea știu ce să zic, deochiul pare o prostie, dar...

Dacă avem vreun cunoscător pe aici și ar putea ști ce s-a întâmplat cu acei iepuri, știu și eu, poate are cineva vreo explicație logică.

Oricum, legat de întrebarea ta. nu prea știu, sunt imparțial, poate e real, poate nu.

15 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Sigur ca da. SI in zina maseluta, mai ales.

| Inferno a răspuns:

Nu exista dovezi pentru asa ceva?

| danay72 a răspuns:

Nici crestinii adevarati nu cred in deochi.

| AFR81 a răspuns:

Deochiul e o prostie si gata. Sunt crestin, insa nu cred in asa ceva.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu stiu daca toti ateii cred sau nu cred in deochi, dar eu nu cred.

| Felys a răspuns:

In deochi nu dar in telepatie da, nu stiu de ce dar de-a lungul vietii am avut frecvent situatii telepatice cu persoane din familie, poate a fost doar intamplari, nu stiu

Răspuns utilizator avertizat
| TrăieşteClipa a răspuns:

Sunt ateu dar creierul uman este in stare de multe chestii pe care asa zisii oameni de stiinta nu le-au descoperit in totalitate.
Se fac cercetari in secret in aproape toate tarile.
Sceptici retardati o sa gasesti pe toate drumurile.

| Divy a răspuns:

" prostii sunt aia sceptici, limtatii aia care nu cred in nimic.
sunt tot felul de energii" wow deci în Dumnezeu nu se crede dar sunt to felul de energi și astea or apărut prin minune.
Dacă s-a întâmplat un caz sau mai multe trebuie să crezi?
minuni au fost și sunt și în credință dar tu nu crezi, de ce îi jignești pe alții când tu intri în aceiași oală?

| Divy a răspuns:

Mulțumesc nu credeam că cineva face ceva din vina mea laughing deși eu te-am întrebat de motivele tale, iar tu spui că eu sunt motivația ta, e ceva laughing

| Divy a răspuns:

Ce onoare big grin să îți ofer un sfat de ce pierzi timpul să-l construiești când poți să-l cumperi de la ruși cu aproximativ 50.000 de dolari e mai simplu și mai rapidwinking dar dacă preferi munca atunci e și mai bine dai dovadă de perseverență și hărnicie, aș putea spune de inteligență chiar!

| ExprimareLibera a răspuns:

Ce șmecher el, a murit deocheat. Cred că marmota învelea ciocolata in timpul ăla. Mai spune-mi.

| ExprimareLibera a răspuns:

Lasă că tie îți punem o zgarda roșie, să ne te deoache nimeni. E si anti-purici. Dublu avantaj

| ExprimareLibera a răspuns:

Aparent ai nevoie si de leac pentru turbare.

| justanotheralien a răspuns:

Eu nu cred.