| Steregoi a întrebat:

Ateii spun ca "Dumnezeu pedepseste pe cei care nu cred in El." Este o idee gresita si neconforma cu realitatea. Sufera si oamenii buni care respecta pe Dumnezeu. Cand un mar e putred se poate intampla sa se extinda si la alte mere mucegaiul desi mucegaiul e si intr-un mar nestricat. Cum comentati?

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Si Iov a suferit (enorm!), iar cand a trecut la cele vesnice, a avut loc de cinste(in urma suferintei sale, pentru ca in ciuda acesteia, nu a renuntat la iubirea sa fata de Dumnezeu).

| Mayar a răspuns (pentru Mayar):

Multumesc pentru fundita

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Chiar asa? Ateii, care nu cred in Dumnezeu, spun asta?

| Steregoi explică (pentru Ioandelasal):

Da, ateii afirma asa ca o poveste a lor.