| GodAndHuman a întrebat:

Ateilor,acum va provoc sa imi demonstrati ca nu exista Dumnezeu. Si daca nu puteti sa taceti odata pentu totdeauna si sa va duceti cu blasfemiile vostra in strafundurile iadului.

26 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Inca un troll obosit sau un crestinopat fara sanse de vindecare...
In momentul in care afirmi ca ceva exista, tu trebuie sa demonstrezi existenta acelui ceva, nu invers. Ce zici tu e ca si cum te-ai duce la doctor, ala iti zice ca nu ai semne de cancer si toate analizele sunt ok, iar tu te apuci sa il pui sa iti demonstreze, ca tu esti sigur ca ai cancer. Ai visat intr-o noapte.

| T0T a răspuns (pentru KodrutZ):

Kordut exemplul tău nu are sens mai ales că doctorul trebuie să demonstreze de asemenea acel fapt. Chiar dacă e negată sau nu, ceea ce spune el este o afirmație iar tu nu ai dreptul sau el în ceea ce te privește să spună că nu e așa și să îți bage adevărul lui absolut pe care nu îl are pe gât așa cum faci tu acum. De aici libertatea la opinie, mai ales în situația asta. De aia vorbeam de toleranță dar se pare că oamenii mai au mult să își dea seama de acest lucru.

| Dandanache a răspuns:

Sper ca ti-ai pregatit un nou cont pentru trolling. Cu limbajul asta, actualul nu o mai duce mult.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Cel care afirma trebuie sa dovedeasca, doveste tu ca nu exista zeus hai sa te vad

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu te provoc pe tine sa demonstrezi ca exista. Uite eu vin cu argumentul ca nu exista ca nu ar avea ce manca in cer si ar muri de foame.

| T0T a răspuns:

Nimeni nu poate demonstra nimic și toți au dreptul la o opinie la care din păcate mulți dobitoci nu pot fi toleranți.

| T0T a răspuns:

Uite faci o mare eroare ceea ce îmi arată că capacitățile tale de înțelegere și de viziune în perspectivă sunt prea limitate. Tu deja nu poți argumenta sau susține ceva nici măcar puțin din punct de vedere neutru iar făcând asta îți vei da seama că necredincioșii nu cred în iad, deci cum să îi convingi să creadă în ceva ceea ce nu e tocmai în concordanță cu opiniile lor? Eu într-un fel ți-am ținut partea și am zis ceva absolut normal dar se pare că tu în primul rând nu dai dovadă de toleranță deci cum să te aștepți să fie alții toleranți cu tine?

| Mayhem666 a răspuns:

Iti dovedesc, ca nu exista Dumnezeu, daca mai intai imi dovedesti tu ca exista.
P.S. Ateii nu sustin ca Dumnezeu nu exista, ei nu cred in existenta lui, e ceva diferit, nu e acelasi lucru happy

| Mayhem666 a răspuns:

Eu doar te testam. Am avut dreptate, deci nu poti sa imi dovedesti ca exista. Si mai termina cu insultele, sau vrei sa te omor? laughing rolling on the floor

| Winddd a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu-l ucide, o să ajungi în iad laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru Winddd):

Ai dreptate, mai bine il torturez, nu? laughing

| Winddd a răspuns (pentru Mayhem666):

Nici asta. Nu uita că, cineva e acolo sus și te vede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cine esti ma? judecatoru suprem? ori prostu satului? da tu ce ai demonstrat blegule? ca esti destept ori ce? baaa disteptilor ia luati-l pe asta la voi ca nu coprespunde la noi ma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

GodAndHuman, tu ești ca și creștinul tipic, nu poate purta o conversație civilizată fără să recurgă la insulte.
Este suficient să deschizi ochii și să vezi în ce lume trăiești ca să-ți dai seama că dumnezeul biblic nu există. Suferința, crimele și toate viciile care există în lume o dovedesc. Nu cred că un dumnezeu iubitor de oameni le-ar fi dorit o asemenea viață. Și ăsta e doar unul din alte sute de motive care arată că dumnezeul biblic nu există.

| Iunix a răspuns:

Demonstrează-mi tu mai întâi că Dumnezeu există -_-.

Răspuns utilizator avertizat
| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Informati-va:
www.bibliapentrusceptici.ro /
www.godisimaginary.com /
http://godisimaginary.com/all-videos.htm /
cineva a numarat si estimat fiecare crima facuta de Dumnezeu si a ajuns la cifra de 25.000.000 > http://bibliapentrusceptici.ro/......in-biblie/
https://www.facebook.com/OFCR.Romania?fref=ts /
https://www.facebook.com/Dumnezeu-343779225706570/?fref=ts&ref=br_tf /
https://www.facebook.com/Bibliapentrusceptici?fref=ts /
https://www.facebook.com/......694470774/ /
sfarsitul lumii a fost prezis de sute de ori in istorie. aici o parte din lista http://bibliapentrusceptici.ro/lista-sfarsitul-lumii/
http://forum.softpedia.com/......ilmecarti/ /
https://www.google.com/search?q=religulous+cu+subtitrare&ie=utf-8&oe=utf-8 al treilea link filmelehd.ro /
https://www.facebook.com/WFLAtheism?fref=nf 326.000 de like-uri. /
https://www.facebook.com/TheGoodLordAbove?fref=ts 2.1mil like-uri /
dumnezeu zice: "Daca un om merge cu o femeie maritata, daca merge cu nevasta aproapelui sau, omul acela si femeia aceea sa fie pedepsiti cu moartea." alte indemnari la crima din biblie le poti vedea aici http://alturl.com/sgkid deschide chiar biblia din casa si verifica faptul ca nu spun minciuni. "Cine va face vreo lucrare în ziua Sabatului va fi pedepsit cu moartea." exodul31 sutele de prostii din biblie le gasiti subliniate pe http://goo.gl/uwEOch /

| S8N a răspuns:

Dar tu poti sa imi demonstrezi ca Dumnezeu exista?
Asa credeam si eu.

| KNST a răspuns:

Mi-a placut. Tare gluma. Mai spune una, ca prea esti calificat.

| HarleyQuinn a răspuns:

Te provoc și eu pe tine să-mi demonstrezi că există Dumnezeu.
Oricum, nu sunt atee, sunt creștină ortodoxă (în principial deoarece nu-mi pasă suficient de tare cât să mă conving că Dumnezeu nu există, sau că există altcineva și nu el), iar dacă există oameni ce aleg să nu creadă în Dumnezeu, lasă-i. Nu încerca să le impui religia ta. Și voi, ateilor, nu mai încercați să-i convingeți pe creștini că Dumnezeu nu există. Fiecare crede în ce vrea și gata.

| Winddd a răspuns:

De ce ai nevoie de contraziceri?

| MrUniverse a răspuns:

Oricine își folosește creierul poate ajunge la concluzia că nu există NICIUN dumnezeu...

| Titel18 a răspuns:

In primul rand la Marea Judecata nu vom fi judecati dupa credinta ci dupa fapte! Daca un ateu nu crede in Dumnezeu dar in rest face fapte bune el va fi pe placul Lui indiferent daca nu crede in El.
In al doilea rand Dumnezeu nu se "demonstreaza" ci el se "simte". Numarul ateilor s.au inmultit foarte mult pentru ca citesc gresit Biblia sau devin atei din afirmatiile "gresite" altora. GoandHudman nu exista Rai, Iad uita de astea...

Tot ce găseşte mâna ta să facă fă cu toată puterea ta, căci în Şeol, locul unde te duci, nu este nici lucrare, nici plan, nici cunoştinţă, nici înţelepciune.

Toţi se duc în acelaşi loc. Toţi au venit din ţărână şi toţi se întorc în ţărână.

4 Spiritul lui iese, el se întoarce în pământ
şi în aceeaşi zi îi pier şi gândurile.

Iar Raiul va fi pe Pamant
Nu vă miraţi de lucrul acesta, pentru că vine ceasul când toţi cei din mormintele de amintire vor auzi glasul său 29 şi vor ieşi afară: cei care au făcut lucruri bune, pentru o înviere a vieţii, iar cei care au practicat lucruri rele, pentru o înviere a judecăţii.

Scuza.ti greselile gramaticale.

| IMadeYouReadThis a răspuns:

Parearea mea e ca nici ateii nu pot demonstra ca exista D-zeu, la fel cum nici crestinii nu pot demonstra ca exista. In Biblie nu gasesti nici o dovada a existentei lu D-zeu, sunt doar fapte, care nici nu au fost confirmate istoric, Nu sunt ateu, dar nici unul pe care il intereseaza credinta. Am dat doar un raspuns. Sper sa nu fiu luat in suturi la fel ca ateii care vor arde in fundul iadului happy