| Bia_8599 a întrebat:

Ati auzit de Tony Antony? Sau poate ati citit cartea ¨Imblanzirea tigrului¨, scrisa de el? Redau aici cateva randuri despre carte:
¨Tony Anthony nu cunostea frica. Triplu campion mondial de Kung Fu, el era sigur de sine, puternic si la vârful piramidei artei sale. Îl astepta o carieră extraordinară. Fiind cooptat în elita gărzilor de corp, el călătoreste în întreaga lume, protejându-i pe cei mai bogati, mai puternici si mai influenti oameni din lume.
Această istorisire plină de actiune, captivantă si adesea înfiorătoare, reprezintă povestea adevărată a lui Tony. Învecinându-se uneori cu fantezia si fictiunea, desi reală în fiecare dintre afirmatiile ei, această remarcabilă carte este aproape de necrezut. Cu o perspectivă fascinantă asupra artelor martiale chineze, cu fiorul pe care-l dă adrenalina în viata pe muchie de cutit a bodyguard-ului, ea povesteste tragedia personală care l-a transformat pe „un ucenic al iluminării" într-un om violent, însetat de sânge.
Tony ajunge în Închisoarea Centrală notorie din Nicosia. Acolo, în adâncurile unui iad zilnic, totul putea fi pierdut, dacă nu l-ar fi vizitat un străin...¨

Si pentru cine doreste sa afle mai multe, poate chiar urmari video marturia lui:
http://www.youtube.com/watch?v=m4NYOTZzGm8&feature=relat ed
are cateva parti, dar merita vazut...

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Da,am citit cartea este extraordinara, o recomand tuturor sa o cireasca.In ea se vede puterea lui Dumnezeu care transforma dintr-un om fioros, intr-un mielusel.

| Bia_8599 explică (pentru EmaS):

Ma bucur ca ai citit-o, intr-adevar e extraordinara, asa e, cand Dumnezeu intervine nu mai poti fii acelasi.
Tony Antony a fost si in turneu in tara, acum cativa ani, aici se poate vedea si marturia lui in Bucuresti parca http://www.viatavesnica.ro/......a-tigrului

7 răspunsuri:
| KlaraWeiss a răspuns:

N-am auzit pana acum, o sa ma uit. Multumesc. Unde se poate gasi cartea?

| Bia_8599 explică (pentru KlaraWeiss):

Cartea se poate gasi si aici http://www.kerigma.ro/carti.php?detalii=20948 sau http://gramma.ro/produse/m1/1154/61/159/Imblanzirea-tigrului
Dar daca asculti marturia video e exact esenta cartii, cartea e mai detaliata binenteles. Eu am citit cartea demult, dar zilele acestea am dat si de video.

| wales a răspuns:

Am ascultat mărturisirea lui. Ce schimbare radicală a făcut Dumnezeu în viața acestui om, o adevărată minune. Cine la cunoscut personal și acum se mai întreabă cum a fost posibil ca un astfel de om să se pocăiască de tot ce a făcut. Super tare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si domnul la salvat ce miracol / sunt curios de ce vine cartea aia pe gratis / dumnezeu ca la salvat ea cerut banii pentru asta?

| Bia_8599 explică (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca ai ascultat. Trebuia sa nu iti convina ceva...
Cartea nu e pe gratis, pentru-ca la o carte se depune munca multa, si mai ales ca e tradusa.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca pentru a scoate o carte este nevoie de multi bani fara de care nu este posibil ca ea sa fie editata.