| navarre a întrebat:

Auziti fratilor!
Ce spune un popa care nu a vrut sa inmormanteze pe cineva,fiindca nu avea bani!
Reporterul cu camera ascunsa -,,E o treaba crestineasca,trebuie inmormantat nu se poate lasa asa "
Popa -,,E crestineasca la tine,la mine nu e nici o crestineasca, mi-e mai aproape pielea decat camasa"

Nu credeti? http://www.youtube.com/watch?v=0OKTKlBpR3g&feature=relmf u

V-ati pus vreodata intrebarea cati sunt dintre popi care-si practica aceea meserie ipocrita,si au asemenea,,comportament"fata de oamenii de langa ei?

Va spun eu. foarte multi,fiindca fara bani(cu toate ca au salar de la stat) nici nu stau de vorba!

Aceasta este,, calea"si prin acesti ipocriti ne putem imbogatii spiritual?
Voi decideti!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
31 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mădă0611 a răspuns:

De cand cu "sa faci ce zice popa, nu ce face popa", unii fac ce vor, au scuza.
Asta ca asta, dar calugarul din aeroport e tata lor laughing

| Narfundo a răspuns (pentru Mădă0611):

Care calugar zi si mie laughing

| Mădă0611 a răspuns (pentru Narfundo):

Http://www.youtube.com/watch?v=jTEU6Tl1hyY cred ca-i calugar :-? Nici satanistii nu injura asa :)) Dati-i, ma, vizaaaaaa!

| Narfundo a răspuns (pentru Mădă0611):

AHAHAHh ce urat face barolling on the floor

| milan9 a răspuns (pentru Mădă0611):

Cu multă compătimire pentru problemele mintale ale celui prezentat acolo, dacă nu o fi fost doar bine plătit să şteargă cu credinţa lui pe jos acolo în aeroport, atunci, este cel puţin un deraiat cu circumstanţe psihice atenuante.

Ce facem acum, începem să ţinem cursuri de psihiatrie şi să analizăm patologia bolilor psihice. Eventual, cum reuşesc aceşti bolnavi să se "camufleze" printre oamenii normali? Poate mass-media să rezolve o boală pentru care psihiatrul lui nu a găsit soluţie? Filmuleţul ăsta e un studiu de caz. Un psihiatru ţi l-ar încadra foarte bine!

Răspuns utilizator avertizat
| milan9 a răspuns:

Prezinţi această grozăvie, şi vii de peste o sută de ani cu acelaşi exemplu de "troll" infiltrat în Biserică. Eu personal, între zeci, dacă nu sute de preoţi, nu am auzit niciunde că un altul ar putea fi în stare de acest lucru prezentat acolo. Ce cult reprezinţi tu, din moment ce ai "capacitatea" de a exagera atât de mult?

| milan9 a răspuns:

Ai o plăcere suspectă de a lua cele 5-6 scandaluri dintr-un an şi de a le generaliza până la 14.513 preoţi şi peste 8.000 de călugări ai acestei ţări, pentru că presa avidă de scandal şi toată lumea ştie, că orice abatere, apare mai devreme sau mai târziu în mass media!

Asta nu este altceva decât manipulare şi de ce nu, o anumită formă de îndoctrinare din partea ta, de a mări cu orice preţ 3 exemple la o scară de 3000, 10 exemple la o scară de 20000 de persoane. Îţi este uşor să spui că "toţi sunt la fel" doar înmulţind gratuit cu 10000.

Toate aceste exemple la un loc, sunt cazuri izolate, cazuri izolate de "duşmani" ai Bisericii, infiltraţi nedrept în rândurile ei.

Răspuns utilizator avertizat
| Jardelin a răspuns:

Cui ii spui tu frate, mai pacaliciule? Esti frate cu mine?

Răspuns utilizator avertizat
| dracu14 a răspuns:

E secoul 21, adevaratul dumnezeu este Banul, ai bani esti tare nu ai...e nasol

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate.sant asemenea popi.si trebuie sa-i judecam spre indreptarea lor, mai ales ca bunatatea si corectitudinea noastra ne indreptateste sa facem asta.noi astia care santem atat de bogati spiritual, ma uit la tine de pilda, care vom vedea raiul, trebuie sa le spunem verde in fata, ceia ce merita.deci am decis.tu ai scoala lu bunicu.sigur.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Ăsta e motivu principal pentru care nu frecventez biserica...
Nu există o biserică fără un părinte hoț.
Își bat joc de naivitatea celor bătrâni care cred cu desăvârșire în Dumnezeu.
Hitler, unde ești mamă?!

| Qinz a răspuns:

Is 100000 de cazuri de acest gen.Is o gramada de popi care chiar is atei si pretind a fi credinciosi(cunosc), multi is excroci in special in religia ortodoxa, deaorece religia ortoxa are cele mai multe elemente(botez, sfintire, cotizatie la biserica), nu toti is la fel, da majoritatea asa is.

| jeann a răspuns:

Popii au doar mana de luat.
Se imbogatesc pe spinarea credulilor.