| EmaS a întrebat:

Avem aici experientele multor oameni care au fost atei si oameni de stiinta, doctori, oameni cu functii inalte care au trecut „pragul" acestei vieti confirma veridicitatea Sfintei Scripturi. http://trezireazi.wordpress.com/......de-moarte/
Ce parere aveti despre aceste marturii?

Răspuns Câştigător
| RaduMD a răspuns:

Nu am spus ca nu cred, ci ca asemenea lucruri trebuie privite cu precautie. Ar putea reflecta adevarul obiectiv. Ar putea veni de la diavol. Ar putea fi halucinatii ori alte fenomene din ordinea naturala, despre care nu avem cunostinte in stadiul actual actual al stiintei.

Credinta mea nu se bazeaza pe astfel de lucruri si nici nu ar fi zdruncinata de "dovezi" de acest fel, daca ar fi contrare. Credinta mea se bazeaza pe doua izvoare principale: Sfanta Traditie si Sfanta Scriptura, precum si pe doua izvoare secundare: liturgia si invatatura vie a Bisericii. Restul, adica asemenea comunicari particulare, chiar si revelatiile particulare ori dovezile de ordin stiintific sunt complemente care pot explica un anumit lucru, dar nu pot schimba cu nimic revelatia generala, care s-a incheiat.

38 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns (pentru CristiB93):

Ce imi place sa vorbesc cu tine, nu ajung nicaieri, nu ca as intentiona. laughing
Intrebarea e pe cine as suporta eu, dar e alta mancare de peste. Nu stiu cum va suportati voi crezand ca sunteti superiori tuturor, ca ce e urat e de la diavol, s.a.m.d., atatea minciuni doar ca sa nu vedeti adevarul. "If it smells like bullshit and it looks like bullshit, it's bullshit. Putting sugar on *** doesn't make it a brownie!"

| CristiB93 a răspuns (pentru Mădă0611):

A pai si mie imi place sa vorbesc cu tine, nu imi pasa unde ajung. Apoi te contrazici singura, fi atenta :

Intrebarea e pe cine as suporta eu

Nu stiu cum va suportati voi crezand ca sunteti superiori

Dar draga mea, frazele astea doua nu se contrazic?

Pe cine ai suporta tu? De aici iese concluzia ca tu te crezi superioara, esti pretentioasa si nu ai vrea pe oricine, deci? Zbanggg, te-am prinss big grin

Apoi noi credem ca suntem superiori deci? Zbanggg iarasi laughing Te-ai contrazis.
Apoi ori esti o fata foarte urata care nu o suporta nimeni rolling on the floor deci te lauzi pe net ca oricum nu avem noi de unde sa stim cum arati.
Ori esti o fata foarte frumoasa, dar foarte fitoasa si increzuta si etc etc de genul thinking

| Mădă0611 a răspuns (pentru CristiB93):

Ha, ha, ha, ce m-am mai râs. Eu oricum nu suport oamenii, si nu pentru ca ma cred superioara, ci pentru ca nu imi plac big grin, scopl nostru dobandit e sa dam viata mai departe, deci eu doar de o persoana de sex opus as avea nevoie, dar nu suport gandirea lor, repet, nu e vorba de superioritate, se gandesc tot timpul la prostii, de fete n-am nevoie ca sunt invidioase, pac pac, si nu sunt gay. O dam in altceva. oh go on La superioritatea voastra nu ma refeream la ce te referi tu, ci la cum vedeti voi oamenii in comparatie cu restul vietuitoarelor, ca vorbeam cu Ema despre asta si am ramas pe idee. Inca un motiv sa nu imi placa oamenii, fiecare intelege altceva si n-am chef de certuri din neintelegeri, sau de explicatii prea dese. E amuzant intr-un fel cum voi nu aveti raspunsuri de fapt, dar raspundeti la toate intrebarile. Am vazut niste carne plina cu viermi, aia erau de la diavol? Hai ca oamenii fac viermi de la pacate, dar animalele? Si vorbesc de oameni si animale vii.

| CristiB93 a răspuns (pentru Mădă0611):

laughing Esti tare deci din ce ai spus aici iese ca tu o sa traiesti o viata cu o persoana care nu o suporti cum gandeste,dar totusi stai cu ea deoarece ai nevoie ca sa iti duci specia mai departe. Apoi noi nu ar trebui sa ne credem superiori fata de celalalte specii,soareci sobolani, gandaci, serpi, vite, porci, cai, boi, pasari rechini, etc etc doar n-o sa le spun pe toate rolling on the floor))), Noi nu ar trebui sa ne consideram superiori fata de acestea deoarece noi suntem ca ele rolling on the floor))) doamnee sa nu te auda cineva rolling on the floor))) Ok Ok Madalina draga mea, o sa am grija sa ma port civilizat cu un sobolan deoarece suntem la fel, e fratele nostru rolling on the floor), o sa-i zic frate, o sa-i dau si un nume. Fratele Sobo rolling on the floor)) Cand Il vad o sa-i zis salut Frate Sobo ce mai faci rolling on the floor)))

| Mădă0611 a răspuns (pentru CristiB93):

1. rolling eyes
2. n-am zis ca o sa duc specia mai departe, sper sa dispara cat mai repede.
3. rolling eyes
4. rolling eyes
100. rolling eyes
666. rolling eyes devil

| CristiB93 a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu acum te intreb serios si fara gluma, chiar crezi si vrei tocmai ce ai spus?

| Mădă0611 a răspuns (pentru CristiB93):

Asta e chat toata ziua. laughing Ma opresc ca ma injura Ema, pe tine nu, ca esti crestin. laughing

| CristiB93 a răspuns (pentru Mădă0611):

Lasa ca nu se supara Ema. Chat toata ziua, dar tu nu lucrezi niciunde?