| daddy a întrebat:

Credeti in experientele in moarte clinica? ( fara misto ) e un documentar despre persoane care si-au vazut trupul din exterior si au putut confirma ce s-a intamplat in jurul lor desi ei erau declarati cel putin din punct de vedere clinic ca fiind morti :-? voi ce parere aveti?
http://www.youtube.com/watch?v=pVRrJvm4t8A

Răspuns Câştigător
| sorin a răspuns:

E posibil eu cred in moarte clinica.

9 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

De ce va place voua sa vorbiti de oameni morti?
De ce vreti voi sa nu mai doarma altii noaptea?
Intrebarile astea le am in ultimul timp in gandlaughing
Lasati`i acolooo!
Voi nu aveti inima? Nu tresariti putin cand vedeti sau auziti chestii din astea?straight face

| Silvia a răspuns:

Ganditi`va si la minee!laughing
Mumoasa, sper big grin

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Este posibil.winkingAm auzit multe cazuri.
Dar totusi nu v-a ganditi si voi la Silvia? Nu mai vorbiti despre asta.winking
Lasa Silvia ca o sa dormi ca un ingeras la noapte.kiss

| cioko19 a răspuns:

Da, eu cred in moarte clinica. Am vazut multe filme documentare pe tema aceasta.am si citit, deci sunt convinsahappy

| Alecsanndraa a răspuns:

laughing aia au inebunit...simplu si la obiect

| beba a răspuns:

Da, cred... mi s-a intamplat si mie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu n-am vazut filme ci am citit declaratiile unor pacienti si a unora din doctori si se pare ca sint cit se poate de adevarate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are cum suflet nu exista deci cum sa si vazut singur din afara? ce erau doi? silvia da cand dormi si visezi? in vis ai tot felul de activitati si totusi esti in pat.si in vis te intalnesti cu persoane decedate.ba chiar stai si la barfa cu ele.

| paul_7329 a răspuns:

S-a observat corelatie intre cei care au anumite probleme cu somnul REM (in care apar cele mai multe vise) si cei care au experiente de moarte clinica.
Poti gasi mai multe despre asta aici:
http://cp2test.msnbc.msn.com/id/12274186/

Lucrul acesta sugereaza ca experientele din moarte clinica nu sunt asa de "spiritualte" cum se crede ci are legatura cu creierul.
Apropo de somnul REM, gandeste-te ca cateva ore pe noapte visezi si ai experiente care sunt foarte realistice, desi sunt sanse mari ca dimineata sa nu iti amintesti nimic.
Asadar, daca creierul poate face asa ceva noapte de noapte in conditii normale (cel mai mult in somnul REM), de ce nu ar putea face lucruri similare (gen NDE) in conditii de boala sau accident?