| AvalohAlyn a întrebat:

Chiar și în 2020 mai credeți ca experientele NDE nu sunt dovezi ale existentei vieții de dincolo?
Unii oameni de stiinta că Raymond Moody dar și alții sau Eben Alexander susțin ca experientele din timpul morții clinice sunt dovezi clare ale existentei vieții după moarte și mai ales demonstrează acest lucru în cărțile lor.

Viața după viața(Raymond Moody)
Dovada lumii de dincolo, Harta Raiului(ambele de Eben Alexander)
Ce părere aveți de asta?

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Eu stiam ca in moarte clinica creierul secreta anumite substante care te induc intr-o stare similara cu cea in care visezi.

| Algo098 a răspuns:

Sunt fantezii bune de facut audienta, publicitate si bani. Viata dupa moarte nu exista. Daca exista, acum vorbeam si cu mortii, nu numai cu cei vii.