| ProudArriane a întrebat:

Avem pe-aici membrii ai religiilor Thelema/ Wicca sau alte religii politeiste? Daca da, in ce zei credeti?

P.S.: Nu vreau sa aud discutii de gen" Ar trebui sa crezi in D-zeu, ca te pedepseste". Fiecare e liber sa aleaga ce religie doreste, si desigur, daca nu sunteti vizati in cadrul intrebarii, v-as ruga sa va abtineti de la comentarii. Vreau sa aud parerile oamenilor care cred in religiile scrise mai sus.

10 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Eu sunt mare amator de telemea. In special de aia de oaie. raised eyebrows
Acum, nu te supara si tu de o mica gluma. Destinde putin atmosfera.

| ProudArriane explică (pentru sabin89):

Ok, bravo tie laughing)

Nu ma supar la glume, doar ca nu vreau raspunsuri filosofice despre Crestinitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Divinitatea este una pentru toate religiile.
Wiccanii nu au inventat nimic nou.Au imprumutat practici de la hindusi, rozacrucieni, taoisti, teozofi, etc.
Nimic nu este nou sub soare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ultima fraza e din biblie.eclesiastul.esti crestin?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acesti zei au denumiri date de elemente ale naturii, sentimente specifice omului. Unii spun ca are un anumit efect dar ca lucreaza cu diavolul. In opinia mea este toxica doar pentru cei care cred in ea nu pentru cei care nu ii acorda importanta. Te-as sfatui sa nu adopti asemenea mizerii.

Răspuns utilizator avertizat