| MultPreaInteleptulTractorist a întrebat:

Azi e hramul Sf. Dumitru! Cine pune varza la murat incepand de maine?

28 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Daca-mi da Sf. Dumitru asta si ceva banet, o pun de maine. Daca nu la Sfantu" Asteapta!

| MultPreaInteleptulTractorist explică (pentru мιнαɛℓα36):

Vezi daca n-ai fost harnica happy
Eu am cultivat varza si am destula.

| Musique a răspuns:

Ce treabă are sfântul cu murăturile?
Crezi că dacă pune mama mâine varza la murat o să fie binecuvântată?

| MultPreaInteleptulTractorist explică (pentru Musique):

Nu, in niciun caz. Daca as fi pus varza inainte de sf Dumitru atunci nu era la fel de buna, fiindca nu apuca sa dea bruma peste ea.

| Musique a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

De sf. Dumitru, dă obligatoriu bruma, sau?

| MultPreaInteleptulTractorist explică (pentru Musique):

Da. Pe 26 da de regula bruma. daca nu pe 27, 28, 29... Pana la sfarsitul lui Octombrie.

| Musique a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Ok... -.-
Știi că nu putem controla natura, nu?

| MultPreaInteleptulTractorist explică (pentru Musique):

Eu nu pot. Dar, daca tu poti, baga si mie niste ploi la vara sa se faca vinul bun.

| Musique a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

O să mă rog și pentru tine. puppy dog eyes

| milan9 a răspuns:

Te referi probabil la timpul calendaristic, pentru ca varza nu are nici o legatura cu sf. mucenic Dimitrie happy
Şi mâine mai e si sarbatoare... happy

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Ce legatura are varza murata cu Sf. Dumitru?

| MultPreaInteleptulTractorist explică (pentru DarkOrbitMoon):

Am explicat mai sus.

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Oh,iar am dat peste un troll.Ce fericire...

| MultPreaInteleptulTractorist explică (pentru DarkOrbitMoon):

Troll? laughing)))
Ce naiba mai e si aia? Am auzit de la fimiu care joaca WOW ceva de troli si raiduri.

| Crucified a răspuns:

Nu prea te-am mai văzut pe TPU în ultimele zile...

| MultPreaInteleptulTractorist explică (pentru Crucified):

Am fost la munca. Doar in weekend sunt mai liber.

| iurii75 a răspuns (pentru Crucified):

Are mult de arat omul, e toamnă.

| iurii75 a răspuns:

Un pădurar cunoscut preferă s-o pună la murat prin decembrie, nu se acreşte tare

| Moisie a răspuns:

Este oare adevarat ca maosetele acestui Sfant se prezinta pe o scandura lata, si ca "sfantul" are aia sculata, si de aia se calca in picioare babele ca sa pupe moastele sculate?

| Moisie a răspuns:

Nu e important sa stii, vad ca in Ro este suficient sa crezi!
Da macar de crezut, crezi?

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Da' si maine-i sarbatoare, dac-o pui iti face floare!

Răspuns utilizator avertizat
| Oleg20 a răspuns:

Desigur că sf. Dumitru, doar e hramul său. rolling on the floor