| Fara_H_Jonny_1996 a întrebat:

Biblia afirma existenta lui Dumnezeu.
Dumnezeu afirma existenta Bibliei.

Care dintre cele 2 sunt corecte, si de ce?

10 răspunsuri:
| DyNo a răspuns:

Pentru cei necunoscatori. Apostoli nu au scris Biblia, nici Iisus. Toti erau niste analfabeti, apostolii, Iisus daca era mai intelept nu a scris nimic. Biblia a fost scrisa de niste antici care cautau raspunsuri la intrebari precum: ''De unde am aparut noi?'' Si uite asa au iesit legende nebazate, puerile si ridicole. Dumnezeu exista in Biblie cum exista Zeus si ceilalti zei ai olimpului in ''legendele olimpului''.

| 1Mihai1 a răspuns (pentru DyNo):

"Biblia a fost scrisa de niste antici care cautau raspunsuri la intrebari precum: ''De unde am aparut noi?'' " Cunoşti foarte, foarte bine trecutul...

| Fara_H_Jonny_1996 explică (pentru 1Mihai1):

Cunoaste din ce zic toti, nu din trecut.

| roxaa15 a răspuns:

Biblia a fost scrisa sub influenta Duhului Sfant

| dariusbocos a răspuns:

Prima! motivele le vezi la rusel big grin

| rusel a răspuns:

Biblia este scrisa de apostolii lui Iehova Dumnezeu, dar cu spiritul lui Iehova. vrei un ex?
uite, sa zicem un om de afeceri vrea sa-i trimite o scrisoare cui-va, dar no scrie el ci secretera lui, el zice ce sa scrie si secretara scrie, dar pana la urma de la cine e trimisa scisoarea de la secretara sau de la omul de afeceri? eu zic ca de la omul cu afeceri pentru ca in scrisoare aia este scrise cuvintele lui, asa si cu Biblia ea este scrisa de apostolii de ex Moise, Luna Ioan si etc...casa aflma noi lumea de existenta lui Dumnezeu si de scopurile sale si mai ales ce sa-ntamplat in trecut, Iehova a dat in existenta biblia ca noi Oamenii so citim si sa invatam din Ea.

| Fara_H_Jonny_1996 explică (pentru rusel):

Eu nu am intrebat cine a scris-o.Am intrebat care e corecta.

| Fara_H_Jonny_1996 explică (pentru rusel):

Si voi credeti in Dumnezeu ca ati citit o carte? Eu cred in Spider-man ca am citit benzi desenate, si am vazut si filme, si exista ca fiinta reala acela fiind Peter Benjamin Parker.