| EmaS a întrebat:

Biblia este o carte unica. Nici o carte nu se compara cu Biblia. Desi au scris-o mai multi scriitori intr-o perioada de aproximativ 1500 de ani, Biblia este Cuvantul lui Dumnezeu care S-a servit de instrumente omenesti pentru a ne comunica noua gandurile Sale. Ce reprezinta pentru voi aceasta Carte?

Răspuns Câştigător
| barbattttt a răspuns:

Pentru mine aceasta carte reprezinta Cuvantul Lui Dumnezeu, prin ea Dumnezeu imi vorbeste. Si ce mai este interesant si frumos la Biblie este faptul ca desi scriitorii ei au trait in perioade diferite Biblia nu se contrazice si este intr-o armonie totala.
Domnul Dumnezeu sa te calauzeasca in tot adevarul!

32 răspunsuri:
| EmaS explică (pentru ateu123):

Da a fost frumos.Mi-a spus sotul meu ca o sa ma ia fortat cu el peste tot ca sa nu mai petrec atata timp pe TPU.

| ateu123 a răspuns (pentru EmaS):

Fb face ma bucur