| Pantera2012 a întrebat:

Biblia: Povesti pentru copii
Iata ce imaginatie pot sa aiba unii:
Apocalipsa 12:3
Si un alt semn s-a aratat in cer: Iata, un balaur mare, rosu, avand sapte capete si zece coarne, si pe capete sapte cununi imparatesti.
Suna a povestire de speriat copiii sau mi se pare mie? Dar asa scrie in Biblie…

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Tu ai auzit de metafora?

| Inferno a răspuns (pentru EmaS):

Sincer sa spun. Cred ca nu a auzit de metafora.Nici nu stie sa scrie corect, repeta anumite cuvinte ca un disperat si pe deasupra se mai declara si "satanist".

| EmaS a răspuns (pentru Inferno):

Ii face de rusine pe satanisti, nu?

| Inferno a răspuns:

Se refera la o tara. ESte descrierea unei tari, da trebuie sa gandesti ca sa iti dai seama nu sa iei motamo tot.

| OOOLEOOO a răspuns:

Pui un verset impotriva intregii carti? Dar oare cand faci ciorba nu pui mai multe legume ca sa iasa ceva? nu pui mai multe seminte in pamant ca sa iasa un copac? Si la biblie trebuie adaugi mai multe versete ca sa iasa o religie mare! si ca sa intelegi ceva! Voi ''nu credeti pana nu vedeti'' pe varianta asta mergeti,Dar atunci de ce credeti in curent? daca el nu se vede? de ce credeti in vant? daca el nu se vede? Daca multi au invocat demoni si iau vazut atunci daca sunt demoni trebuie sa fie si un Dumnezeu, Si daca exista un rau si un bun astia pana la urma se vor duela asa cum fac in restul ''povesti'' Mihail si ingeri lui, poate ca este o Pilda poate ca balaurul reprezinta ''raul'' si Mihail ''Binele" happy

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Apocalipsa va fi al 3-lea razboi mondial.
Sf.Ioan era un profet, adica vedea lucrurile din viitor.
Daca el ar fi vazut un elicopter/avion de lupta/cine stie ce mai chestie inventata de noi, acesta nu putea sa descrie ceea ce a vazut prin vocabularul de acum hãt ani.
Nu putea sa iti zica tie ca acele"stele ce cad pe Pamant"sunt bombe nucleare nu?

| ileanaadrianastan a răspuns:

Evreii Reformei si cei conservatori sunt de parere ca Thora/Biblia este o carte scrisa de stramosii lor care au fost doar partial inspirati divin la scrierea pasajelor morale. Dar numai pasajele morale trebuie luate in considerare. Aceasta este esenta monoteismului etic pe care il promovez in romanele mele ca o autentica evreica a Reformei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era un balon meteorologic. Da' deh, de unde sa stie inapoiatii aia?hee hee

| Marcelino a răspuns:

Dupa parerea mea intreaga Biblie e o poveste.Eu o consider un fel de "Legendele Olimpului" cu care se manipuleaza turma de oi.

| Pantera2012 explică (pentru Marcelino):

Cum face Becali care se lauda ca e Crestin da de unde e Mafiot 100% laughing rolling on the floor el spune doar cu gura ca e Crestin da nu spune cu Sufletul mai este si increzut pe deasupra Ciobanasu de oi care ia turma dupa el cu ciobanu laughing rolling on the floor

| Marcelino a răspuns:

Ouf,numai prostii vorbesti. Daca vrei sa iti formezi o gandire corecta in legatura cu religia si celelalte "mistere" ale lumii iti recomand cartile lui Pavel Corut, le gasesti pe net.
Poate mai capeti si tu putin simtul realitatii.

| Pantera2012 explică (pentru Marcelino):

Ala dal dreacu ca nu mai aberatii spune parca e Posedat laughing rolling on the floor e mai nebun de cat mine Pavel Corut poate eu nu sunt in acte in regula nebun da ala e nebun de tot laughing rolling on the floor

| Marcelino a răspuns (pentru Pantera2012):

Esti copil. -_-

| Pantera2012 explică (pentru Marcelino):

Nu am 17 ani Jumate trec pe 18 tu ce esti copil

| Inferno a răspuns (pentru Marcelino):

Nu te mai obosi. E fara speranta EleninNWO2058.