| Michael11 a întrebat:

Biblia spune ca orice ochi il va vedea pe Dumnezeu si ca orice genunchi se va pleca inaintea Lui. Cum va fi intalnirea lui Dumnezeu cu dusmanii Lui. Ce vor spune acestia cand vor sta in genunchi inaintea lui Dumnezeu? Ce le va spune Dumnezeu?

"Iată că El vine pe nori. Şi orice ochi Îl va vedea; şi cei ce L-au străpuns. Şi toate seminţiile pământului se vor boci din pricina Lui! Da, Amin." (Apocalipsa 1:7)

Fiindcă este scris: „Pe viaţa Mea Mă jur, zice Domnul, că orice genunchi se va pleca înaintea Mea și orice limbă va da slavă lui Dumnezeu." (Romani 14:11)

10 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Da poate nu vreau, uite eu vreau in iad
Care e problema

| Mayhem666 a răspuns:

Si ce frumos o sa fie ca voi credinciosilor o sa asteptati si o sa tot asteptati si sa nu se intample absolut nimic.

| halogen001 a răspuns:

Astea sunt povesti fanteziste, primitive, puerile si absurde scrise pentru prostirea naivilor creduli si nestiutori, iar Dumnezeu e un personaj imaginar care nu exista.

| CostinAlamariu a răspuns:

Ok si care e nelamurirea ta?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Viata e ciudata.

| Meme10Memu a răspuns:

Esti adventist?

| Meme10Meme a răspuns:

Meme10Memu, nu te saturi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca va veni pe nori nu orice ochi il va vedea ci numai cei care vor vedea norul.
(the earth is not flat)
Asta daca nu cumva se va folosi o holograma ceva.
Evident ca versetul din apocalipsa se refera sau este adresat poporului evreu, caci "pamantul" e totuna cu pamantul sfant, iar semintiile pamantului una cu semintiile lui Israel.
Daca nu ma crezi citeste Matei 16:38. Iisus avea sa revina din nou in anul 70/d Hr.

La Romani 14:11 s-a aplecat orice genunchi, de la inchizitie, cruciade pana la ce vrei tu.

| chuckmanson a răspuns:

O să îl întreb de ce nu mi-a oferit niciun fel de dovadă obiectivă că el există, de ce ne-a lăsat o carte cu metafore drept ghid pentru salvarea sorții noastre în loc să ne spună clar și răspicat ce trebuie să facem, de ce a lăsat așa mulți copilași și animale nevinovate să sufere și să moară, de ce i-a păsat numai de un singur trib în antichitate, de ce religia lui a avut nevoie de militarism roman, inchiziții și imperialism european ca să supraviețuiască și să se răspândească, de ce i-a lua așa de mult să se întoarcă și de ce autorii vechiului testament erau mai obsedați de genealogii decât familia regală, încât să umple capitole și cărți întregi din biblie unor liste de nume pe care nimeni nu o să le rețină și care sunt la fel de interesant de citit precum o carte cu numere de telefon.

| badpanda a răspuns:

"Fiindca este scris"

Si ce daca este scris, nu inseamna absolut nimic.
Biblia este doar hartie irosita.