| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti despre Antihrist? Crede-ti ca s-a aratat din orientul mijlociu? Deoarece musulmanii vor sa cucereasca Europa si sa fie o putere globala si sa ii faca sa tremure cu atentatele lor. Am auzit ca ei vor sa grabeasca venirea lui mesia adica a lui Isus Hristos (mesia musulmanilor, presupusul antihrist), dar lucrurile stau cu totul pedos. Cum sa se roage la venirea S-a cand ei aduc haos prin atentate si moarte? Crede-ti ca ei servesc la venirea lui antihrist si a profetului mincios? In orientul mijlociu au inceput sa se roage cica ca ar sa vina mesia dintr-o cutie parca sau ceva gen. Aveti aici video detaliat ( https://www.youtube.com/watch?v=r-79veL7BYA ) Iata inca o minciuna, deci in Sfanta Biblie spune Matei 24:27. “Căci, cum iese fulgerul de la răsărit şi se vede până la apus, aşa va fi şi venirea Fiului omului.” Deci el vine pe norii cerului vine pe nori cu mare slava. Apocalips 1:7. “Iată că El vine pe nori. Apocalipsa 1:7. “Iată că El vine pe nori. Şi orice ochi Îl va vedea; şi cei ce L-au străpuns. Şi toate seminţiile pământului se vor boci din pricina Lui! Da, Amin.”
Ce parere aveti voi? Justificati-va raspunsul.

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Da, cred că e posibil.Satan e șeful la moarte și distrugere.

17 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Anticrist înseamnă împotriva sau în locul lui Cristos. Termenul li se aplică tuturor celor care neagă ce spune Biblia despre Isus Cristos, tuturor celor care se împotrivesc Regatului său şi tuturor celor care îi persecută pe continuatorii săi. Cuvântul se referă şi la persoane, organizaţii sau naţiuni care pretind în mod fals că îl reprezintă pe Cristos sau care îşi atribuie în mod necuvenit rolul de Mesia.
Apoi, intr-adevar Isus e cel care in calitate de Rege va pune capat acestui sistem rau de lucruri.Psalmi37:9-11

| RAY a răspuns:

Las sa vina toti isusi si dumnezei e loc pentru toti pe pamant, cu ocazia asta vom vedea razboaiele zeiilor live

| sublime89 a răspuns:

Sunt doar povesti. Singurul lucru pe care o sa-l realizeze teroristii musulmani va fi sa omoare inca cateva mii de oameni, si la final sa moara si ei. Tarile care s-au saturat cel mai mult de terorism sunt chiar tarile musulmane. Acolo au avut loc mult mai multe atentate decat in Europa sau America, si oamenii n-o sa mai suporte mult asa ceva. Insa le e greu sa rezolve problema cand nu reusesc sa o identifice corect. Nu vor sa recunoasca faptul ca religia lor si fanatismul religios promovat in societatea lor e cel care duce la astfel de acte de terorism. Pana o sa-si dea seama de asta, vor mai suferi.

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

Ai urmarit video-ul?

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi pare rau, dar nu-mi pierd vremea cu asa ceva. M-am convins cu mult timp in urma de basmele cu Antihristul.

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

Inseamna ca esti ateu, la ce raspuns am vazut ca ai dat acum se vede ca nu esti interesat.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie' sa fii ateu ca sa nu pui botul la toate timpeniile din biblie pe care le interpreteaza unii si altii cum le tuna. Am ratat vreo 3-4 apocalipse pana acum, nu de alta...

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Despre ziua aceea şi despre ceasul acela, nu ştie nimeni: nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatăl.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta scrie in biblie, care a fost scrisa de niste baieti destept. Citatul tau e un exemplu perfect de asigurare a faptului ca pot gasi scuze pentru niste profetii eronate cu citate relative de acolo. De ce exista? Ca e un instrument excelent pentru prostit masele, de aia.

| ExprimareLibera a răspuns (pentru KodrutZ):

Există teism, deism, ateism, satanism, dar când ești limitat există doar teism si ateism.

| TrăieşteClipa a răspuns:

In primul rand Biblia nu este sfanta.Deloc.
Este o carte scrisa de oameni destepti, tradusa de altii mai putin destepti.
Si este a evreilor.
Iisus a fost tot evreu.
Adica Dumnezeu nu stie care religie este mai buna ca sa-l trimita pe unicul sau fiu?
Si Iisus nu a zis nimic rau despre evrei sau despre religia parintilor.
S-a apucat unul Pavel, bolnav cu capul sa inventeze crestinismul si altii la fel ca el sa creada tampeniile lui.

| anonim_4396 explică (pentru TrăieşteClipa):

Atunci de ce mai exista biblia?

| ExprimareLibera a răspuns:

Cre-d ca ți-ar prinde bine niste ore de limba română. Ai facut-o numai sânge.

| anonim_4396 explică (pentru ExprimareLibera):

Cred ca ai probleme psihice copile, exprima-te in alte parte, arata-mi si mie unde am gresit?

| DanielCotabita a răspuns:

Am renuntat sa citesc dupa primele randuri. Abundenta de cratime acolo unde nu le e locul imi provoaca migrene.

| miaaaaauuu a răspuns:

Uita te pe creștinismul expus.

| anonim_4396 explică (pentru miaaaaauuu):

Imi pare rau sa iti spun. dar nu inteleg ce ai scris acolo sau nu esti pe aceeasi unda cu mine?