| Maruk70 a întrebat:

Biserica Baptistă oficiază slujbă de înmormântare adulților nebotezati in niciun cult religios? Multumesc

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fara botez esti pagan, nici o religie nu oficieaza inmormantari adultilor nebotezati

| Pocait01 a răspuns:

Dacă respectivul nu este înregistrat la o biserică baptistă fiind și botezat la maturitate atunci biserica baptistă nu va oficia slujba de înmormântare.
Slujba de înmormântare o face biserica la care este înscris.

| Maruk70 explică:

Nu este botezată niciunde