| santascha a întrebat:

Bună. Am și eu o întrebare, este păcat dacă te inchini la o biserica ortodoxa când ești din islam? Nu mai stau în Turcia stau în România dar nu știu dacă sa ma mai duc

16 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Evreii nu au voie sa se apropie de bisericile crestine, deoarece sunt temple idolesti. In schimb, evreii au voie sa intre in moschei.

| ania a răspuns:

Creatorul nostru e fericit dacă ne închinăm Lui în orice loc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Efectiv nu ii pasa nimănui unde și la cine te închini tu, așa că tine doar de tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am răspunsul de la un imam. Poți să te duci, dar să nu îți faci cruce.

| N0NAM3BR0 a răspuns (pentru sadrian46):

Mi am facut cruce dar eu doar m-am nascut in Turcia nu am fost botezata ca parintii n au avut bani tot e pacat?

| sadrian46 a răspuns (pentru N0NAM3BR0):

Nu este nici un păcat. Dacă dorești o ceremonie de botez, o soliciți și ți se oferă.

| Holiday a răspuns:

Poti sa te inchini si la un bolovan. Efectul e fix acelasi.

Răspuns utilizator avertizat
| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Da.In limbajul tau, se numeste shirk.

| Drake21 a răspuns:

Bravo Ai aflat credinta adevarata ortodoxia crestina, poti sa cauti sa vizitezi chiar m ai multe, cel m ai fain e la Arsenie Boca in Munti

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

Mergi? Ramanem o noapte in munti la Arsenie, luam o paine 2 conservelaughing

| CLaludiu1234 a răspuns:

Nu este păcate sa mergi la nicio biserica. Iisus nu a spus vreodata ca vreo religie, vreun om, sau orice altceva este calea adevarul si viață,. Iisus a spus Eu sunt calea adevarul si viața, asa ca poți mergi la absolut orice biserica atata timp cat te încrezi în Iisus și nu în tradiții si obiceiuri omenești