| AnaDiana289034 a întrebat:

Eu sunt ortodoxa dar îmi place mult cultura arabă! Deși nu m-aș converti niciodată la islam, îmi place îmbrăcămintea lor (la femei). Oare este păcat dacă port hijab dacă eu sunt ortodoxă? Pe strada nu am curaj sa îl port (poate ma cunoaște cineva și na) dar pe acasă. Nu știu de ce dar de la o perioada am dezvoltat o pasiune pentru baticuri și sa am capul acoperit. S-a mai confruntat cineva cu asta? Mulțumesc anticipat! No hate pls!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Las, ca vin caldurile acusi si iti trece

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este păcat nici dacă l-ai purta în public.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu e niciun pacat. E doar... ciudat. Si destul de inestetic daca ma intrebi. O sa arati ca un ninja

| Panamax a răspuns:

Daca te calugaresti si porti masca tot asa arati.

| Algo098 a răspuns:

Nu e nici un pacat. Pacatul nici nu exista. Ar merge bine o masca chirurgicala.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Dacă e întrebare serioasă, atunci îți spun că nu cred să fie păcat, deși e destul de exagerat cu hainele musulmane.

Dacă e întrebare la mișto ( cum făcea cineva adineaori), urât din partea ta.

| alex598 a răspuns:

Biblia spune despre femei să fie îmbrăcate cu fapte bune. Până ținuta ta nu îi ispitește sexual pe bărbați nu este în sine un lucru rău. Motivul pentru care te îmbraci cu anumite haine poate fi rău: mândria sau aroganța de exemplu

| kopotoru a răspuns:

Eu zic ca e pacat daca privesti din partea musulmana, cand vine vorba de ei religia este mai presus de orice iar sa porti hainele lor fara sa respecti religia este un pacat.