| CristiB93 a întrebat:

Am vazut si eu o filmare care m-a lasat cu fiori despre ceea ce spune acest om : https://www.youtube.com/watch?v=NUuUIwFTJyM
Urmariti tot si spuneti ce credeti?

19 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

Am fost ieri pe Saturn cu un martian.
Ne-am distrat, am baut vodka, am ascultat Pink Floyd si George Michael. Spre dimineata am cunoscut un extraterestru de pe Jupiter. M-am indragostit de el la prima vedere....pacat ca era insurat cu un martian (da, e gay! acolo casatoriile gay sunt legale, iar ei nu sunt vazuti ca fiind ciudati, sa invatam ceva de la ei).
Nu ma crezi? Nu-mi pasa! Cine nu ma crede sa se abtina, nu aveti nicio dovada ca mint! NICI UNA (scuze de caps lock).
Acum sufar in tacere...sunt cu gandul la misteriosul martian gay. sad

| Mădă0611 a răspuns (pentru Trolli):

Eu te cred, eram pe Saturn (in mai exact) si te-am vazut. Fa-i boscoane gay-ului, sa te iubeasca la disperare. smug

| Trolli a răspuns (pentru Mădă0611):

Daa! Merge si cu magie. Dar cred ca strang bani sa-mi fac schimbare de sex...smug

| Mădă0611 a răspuns:

Saracu. Astia nici dupa ce se lovesc la cap si stiu ca nu mai sunt capabili de multe nu inceteaza cu prostiile. rolling eyes Uita-te la el cum vorbeste, asta e de luat in seama? "Iadul e in pamant" laughing
Nu e ciudat ca doar cei care au auzit de iad au parte de astfel de experiente? Sunt asa prostiti de popii aia prosti, atat de prosti ca parca sunt retardati, ca le fac creierul terci. Daca ai merge in iad, ai fi doar suflet (daca ar exista), iar sufletul nu simte durerea fizica, deci e vorba de o stare sufleteasca. Iadul e departarea de dumnezeu. Repede va speriati cand apare un ignorant pe undeva si zice prostii pe care le intelegeti, ca daca nu cer gandire, sunt acceptate rapid.

| CristiB93 explică (pentru Mădă0611):

Oricum, a zis si el ca nu il crede nici macar preotii la care a spus ce a patit. Atunci ce pretentii sa aiba de la cealalta lume.

| Mădă0611 a răspuns (pentru CristiB93):

Nu stiu cum gasiti voi toti dezaxatii, sau vin ei la voi, un fel de legea atractiei plus cine se aseamana...

| CristiB93 explică (pentru Mădă0611):

Toata lumea i gaseste, toata viata ta o sa vezi exemple din astea.

| Wøodenpints a răspuns:

Cam cât de credibil poate fi un om cu freza aia și cu un vocabular limitat la ~100 de cuvinte?

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Ce idiotenie.
Mi-e scarba sa ma uit la un astfel de film pentru oameni cu dizabilitati mintale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce explicatie normala, normal nici nu intra in dictionarul unui religios ca e plin de rahat pe langa toti. cica normala.
cum am vazut titlul am lasat-o balta. eu ma intreb si ma voi intreba pana voi muri, sunt atea carti si video pe youtube cu mos craciun, dar la naiba daca crede cineva ca e real, lumea asta de rai ce suntem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai puiule? cea mai mare victorie a lui satan este sa-l convinga pe om ca el nu exista.si ca omul are timp de mantuyire, oricand.numai azi nu e cazul.si asa trec multi de AZI,si omul moare si merge in iad mintit,si pacalit, cu toate ca Dumnezeu a batut la usa inimii lui, in toata clipa, dar omul nu a fost un bun primitor de oaspeti, ci a fost un bun rob al tatalui minciunii.

| HowdidIgethere a răspuns:

Eu cred.

Vezi si asta de la min 15, cu fratele Ioan.
http://www.youtube.com/watch?v=A44VewFbr4w

El s-a dus in munte dupa vedenie.

| Bringmelight a răspuns:

Lucruri ca acestea se inamplat adesea, mai ales cu persoane care nu au avut legatura cu biserica, asa cum a fost domnul cu pricina, dar eu care am trait mai toata viata la biserica si apoi am descoperit ca totul este o minciuna, nu mai cred in Dumnezeu.

| CristiB93 explică (pentru Bringmelight):

Pai cum ai decoperit ca e minciuna, spune-ne si noua?

| Bringmelight a răspuns (pentru CristiB93):

Am citit Biblia si am vazut ce porcarii sunt scrise acolo: crime, xenofobii, incesturi, violuri toate in numele lui Dumnezeu, plus multe treburi care exista in acesta carte si care in dogma crestina sunt contrare. Am descoperit ca totul a fost facut pentru manipularea maselor si nimic altceva.

| cerveau a răspuns:

Trebuie sa spun ca nu m-am uitat la tot, deja devenea putin sa nu spun extrem de aberant. Cand acel om ne spune ca in pamantul nostru e iadul este clar ca saracul om are o problema de perceptie a a realitatii si in loc sa i se explice ce i s-a intamplat, este incurajat sa abereze in continuare.

Ei bine sa nu te lese cu fiori, mai ales ca cel pe care il slujesti daca nu il accepti este capabil sa-ti faca o asemenea grozavie. Ar trebui sa te intrebi, care este motivul real pentru care il slujesti? O asemenea fiinta merita slujita, admirata sau luata ca model de viata?

Cand o fiinta care este dupa chipul si asemanarea noastra are puterea sa-ti curme suferinta si nu o face inseamna ca este un psihopat sadic. Daca asta este natura lui Dumnezeu, nu trebuie sa-l uram, fiindca este o fiinta bolnava care trebuie inchisa intr-un ospiciu, unul din ala etern din care sa nu mai iasa si sa nu-l mai apuce nebunia creatiei.