| dansarabia1234 a întrebat:

Buna! As dori sa caut un duhovnic bun în Timișoara care sa lase la împărtășit săptămânal. Dacă ma poate ajuta cineva va rog foarte frumos cineva care e din Timișoara și are un duhovnic care îl lasa sa împărtășească săptămânal sau măcar des la 2 săptămâni. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă îl plătești, găsești.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu cauta un duhovnic care sa-ti faca poftele.
Daca duhovnicul tau considera ca nu e bine pentru tine sa te impartasesti regulat atunci trebuie sa fii in ascultare.
Cat de des te impartasesti ar trebui sa fie stabilit de duhovnicul tau si nu de tine.
E un pacat sa cauti duhovnic pentru alte motive decat ca vrei sa te ajute duhovniceste.