| tsevaoth a întrebat:

Buna Atei, Agnostici, Credinciosi! Pe ce argument biblic credeti ca se bazeaza religiile crestine majoritare cand sustin practica inchinarii la moaste?

Răspuns Câştigător
| MoonLight a răspuns:

Mi se pare scarbos acest lucru! Intr-adevar, mentinerea acelor oase sunt miraculoase, dar nu imposibile :d. Biblia nu incurajeaza asta, ci clar ne zice sa nu o facem. Dar icoanele si moastele au fost date ca argument pentru populatie tip" vedeti ba! exista dumnezeu!"

4 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Pe argumentul asta :,, Inchinativa ca prostii si dati bani ca sa ierte la voi Gizaz cel imaginar''.

| Angel0 a răspuns:

Si induistii de exemplu venereaza moaste.Ei ofera o explicatie mult mai tehnica si mai completa.

| ZvT a răspuns:

Sa apreciem ''valorile'' dupa moarte si nu inainte asa cum se intampla si cu poetii si scriitorii. Doar o parere.

| Anestezya a răspuns:

Din cite stiu eu Biblia nu incurajeaza aceasta practica, este clar scris ca sa nu ne inchinam la imagini sau lucruri facute de oameni. Mai este un verset in care se spune ca omul dupa moarte nu mai stie nimic, nu simte nimic, prin urmare nu ar fi logic sa credem ca asa zisele moaste reprezinta ceva sfint