| Ralucanoiembrie11 a întrebat:

Buna,ce stiti despre satanism? Ad dori raspunsuri doar de la persoane in care se gasesc in acest caz sau de la persoane care au prieteni sau stiu despre ce este vorba. Ce ritualuri se fac? Am vazut un film care spunea ca in anumite ritualuri se foloseste propriul sange, este adevarat? Cel care imi "explica" cel mai bine primeste fundita
Mersi

17 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Exista diferite de grupuri de satanisti. Majoritatea nu cred in nicio divinitate (nici macar in Satan, pentru ca sunt atei). Ritualurile acestora sunt un fel de distractie.

| RAY a răspuns:

Cred ca e o aiureala, nu exista diavol, dumnezeu aberati umane

| Dismally a răspuns:

Nu amesteca satanismul cu magia neagra, sunt lucruri diferite happy Sunt multe ritualuri magice in care se foloseste sangele, atat cel propriu cat si al unor animale sacrificate. Chiar si la initierea in magie se poate folosi sangele sau in consacrarea stiletului spre exemplu.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Satanistii ignora faptul ca la evrei Satana era o functie si nicidecum un nume propriu.
Crestinismul a preluat alandala religia evreilor modificand pe ici pe colo prin punctele esentiale, fara sa cunoasca prea multe despre ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are rost să îți explic, mai bine citește site-ul oficial satanist, aici ai ritualurile şi ce înseamnă să fi satanist, simbolurile satanice, demonii etc http://bucurialuisatan.com/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi filmul, pact cu diavolul,{AL PACINO} e un film bun, care iti va spune multe, si mai citeste si despre vanzarea sufletului catre {...}cine vrei tu, pe ortodox.ro.fiindca sincer nu stiu de ce ar dori cineva asa ceva.

| Scarbo a răspuns:

In momentul in care invoci un demon, acesta pierde energie raspunzandu-ti la chemare, asa ca trebuie sa ai pregatit ceva care sa-i restabileasca energia, poti "dona" bucati de unghii, scuipat, dar sangele este cea mai inalta forma de respect pe care i-o poti arata demonului in momentul unei invocari, de aceea au aparut diferite legende despre oameni ce isi vindeau sufletul semnand un tratat scris cu sange. Sangele simbolizeaza forta vitala a omului, este folosit nu doar in ritualuri satanice, ci se folosea si in religiile egiptului antic, sau in tehnicile vodoo ale indienilor.

| Scarbo a răspuns (pentru Scarbo):

Daca te fascineaza acest subiect ma poti contacta la id-ul : claudiu_5net@yahoo.com

| OmulDeStiinta1986 a răspuns (pentru Scarbo):

Really? si unde vad bara de energie pe ecran sa stiu cata energie mai are? + de unde culeg mana? happy

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru OmulDeStiinta1986):

Ha hahappy trebuie sa recunosc, ai sarcasm happy.

| Scarbo a răspuns (pentru OmulDeStiinta1986):

Nu ma lua la misto laughing, daca sunt pasionat de demologie, istorie a religiilor, parapsihologie, nu inseamna ca si cred in astfel de lucruri + ca odata ce incepi sa citesti despre astfel de lucruri, greu te mai desparti de ele, te mai debarasezi si tu de lumea asta plictisitoare si monotona...

| Scarbo a răspuns (pentru Scarbo):

Demonologie, scuze, sunt cam obosit.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Vai dar mersi big grin

| OmulDeStiinta1986 a răspuns (pentru Scarbo):

Ok happy pai atunci sunt multe prostii de astea cu care te vei distra. scucces

| LePotato a răspuns (pentru Scarbo):

Dar nu te ia nimeni "la misto", eu unul chiar am crezut ca vorbesti despre un MMO big grin

Deci, unde e bara de MANA?

| Scarbo a răspuns (pentru LePotato):

In MMO-ul asta nu exista mana, doar energie, adica chestia aia galbena pe care o are Lee Sin, sau altii ca si el happy.

| LePotato a răspuns (pentru Scarbo):

=]]]]]]]]