| amethystmoon a întrebat:

E vreun adept Wicca pe aici? Eventual din Ploiesti... Nu ma refer neaparat la cineva care practica, oricine cunoaste bine "domeniul". Nu stiu daca am ales bine categoria (probabil o sa-mi sara acum in cap toti fanaticii religiosi din zona), dar in final Wicca e o religie, nu?

7 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Wicca nu, Kacca sunt o multime. Si se vor ridica la suprafata. Asteapta putin, ca vor raspunde la postarea mea.

| amethystmoon explică (pentru costis):

Sincer, sunt tare curioasa la ce te referi...

| thealchemist a răspuns:

Da, e o religie.
iar eu nu o practic dar se intimpla sa stiu cite ceva, daca vrei pot sa-ti dau carti.

| amethystmoon explică (pentru thealchemist):

Multumesc pentru raspuns. Nu vreau carti, incerc sa demarez un proiect si voiam sa fac schimb de idei cu cei interesati si poate sa colaboram. Prefer sa nu dau detalii aici, dar daca vrei poti sa-mi trimiti un mesaj in privat cu datele tale de contact si luam legatura asa...

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu toti, iti vin in ajutor ateii

| Kalla a răspuns:

Alta care gandeste cu stereotipe si prejudecati.

| amethystmoon explică (pentru Kalla):

Kalla, vrei te rog sa detaliezi remarca ta (care probabil se vrea inteligenta)? Si, apropo, din cate-mi amintesc eu se spune "stereotipuri".