| JeSuisFrancais a întrebat:

Este pacat sa te saruti pe gura? Si dupa ce te casatoresti? Ce parere aveti?

12 răspunsuri:
| Jardelin a răspuns:

Mare pacat! Nu cumva sa-ti pupi nevasta pe gura ca ajungi in iad!

| Azµre a răspuns:

După Biblie e păcat să te ștergi și la cur...
Ce dracu mă, aveți puțină demnitate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, astia care tot comentati, luat-o mai usor, ignorantilor, unde nu stiti nu va bagati, oamenii cauta un raspuns concret si Biblic.
Da, este pacat a te saruta pe gura cu o fata care nu este sotia ta, cu sotia ta in nici un caz nu este pacat sa te saruti pe gura, ti-am scris asta pe scurt, daca nu ma crezi, semnaleaza-mi si iti dau si argumentele biblice pe care ma bazez! happy

| CristiB93 a răspuns:

Nu, nu este pacat...

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Inca nu

| LegionarulRoman a răspuns (pentru CristiB93):

Hai,man, desi am intrat pe mess nu am reusit sa te prind. De ce?

| Thunderstruck a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce esti asa sigur ca a intrebat din punct de vedere biblic? Din punct de vedere moral e pacat sa nu saruti o fata care-ti place, desi simti nevoia.

| CristiB93 a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Intra dimineata de pe la ora 9 sau 10 incolo sau seara tarziu, cam asa intru euwinking

| JeSuisFrancais explică (pentru anonim_4396):

Te rog sa imi mai zici.happy Poti sa-mi scrii aici. Nu pot trimite mesaje, din pacate.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru CristiB93):

happy.Sunt elev, cam...greu.

| Cristianne a răspuns:

Mare păcat, nu face asta sau vei avea ghinion toată viața și vei ajunge în Iad.
Serios.

| kiv1990 a răspuns:

Da stii ca dumnezeu a zis omului sa faca sex, asta e o porunca, chiar la inceputul bibliei scrie