| Anonim134 a întrebat:

Ce parere aveti despre relatia dintre doua persoane de religii diferite?
Ce parere aveti despre relatia dintre un roman[ortodox] si un rus-lipovean[ortodox pe stil vechi]?
Este pacat sa te casatoresti cu cineva care nu e de aceeasi religie cu tine?

5 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Probleme de genul asta pot fi usor trecute cu vederea daca si el partine universuluui ortodox, in fond nu tipul de biserica ar trebui sa dicteze daca sa fiti sau nu impreuna, dupa cum nici culoarea pielii nu ar trebui sa faca diferenta. Problema este ca fimilia ta, sau alui ori chiar ambele s-ar putea impotrivi, desi nu vad de ce.

| Anonim134 explică (pentru ascovit):

Mdastraight face la asta ma rgandeam si eubig grin

| wolder a răspuns:

Daca iti iubesti partenereul el va trece la religia ta sau invers va hotarati care vi se pare mai convenabila asta se face intr-un cuplu adevarat.
Stii si tu, dragostea nu tine cont de varsta, inaltime, religie, etnie, culoare etc.

| Youcandoit a răspuns:

Daca va iubiti nu vad de ce ar fi un pacat

| MrAlex a răspuns:

Conteaza ca il iubestiwinking si iti poti schimba religia daca tot vrei sa stai cu el..succes