| Renea_Andreea_1998 a întrebat:

Buna eu sunt curajoasa dar in ultimul timp am inceput sa ma tem de intuneric mi se pare ca ma urmareste cineva sau ceva sa visez lucruri inspaimantatoare...
P.S. Eu ma uit numai la filme de groaza si nu cred in dumnezeu
Ce sa fac dau funda!

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

In intuneric mintea se autoproiecteaza. Ceea ce simti in intuneric este cea mai evidenta proiectie a subconstientului tau. Probabil mintea iti este infestata cu ura si/sau teama. In urma unei hipnoze vei sti sigur.Du-te la un psiholog profesionist si lasa-l sa patrunda adanc in toate dedesupturile mintii. Probabil si emotional esti praf.

14 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Pai ce treaba are dumnezo'? Macar de te-ai uita la filme de groaza bune... ai 17 ani sa inteleg? Hmm... o sa iti treaca. Poti incerca o vizita la psiholog, pina una-alta.

| anonimg a răspuns:

Si unii fumatori au fost curajosi si fumau cate 1-2 pachete de tigari la zi, iar dupa ce s-au imbolnavit le-a cam disparut curajul. De ce oare?
Filmele de groaza ne afecteaza cel mai mult. Singura solutie este renuntarea definitiva la ele si rugaciunea. O relatie buna cu Dumnezu te va ajuta. Oamenii de fapt n-au motiv sa traiasca sanatos; si daca nu traiesc sanatos pentru ei sau pentru cei din casa lor, atunci macar pentru Dumnezeu care a murit pentru noi.

| Doub a răspuns:

"Eu ma uit numai la filme de groaza"-Aham. Oare de ce ti-e urat? Ti-ai dat singura raspunsul.

| Dismally a răspuns:

Cu timpul iti va trece, o sa realizezi ca nu ai de ce sa te temi de intuneric happy

Răspuns utilizator avertizat
| Alcyon a răspuns:

E o consecinta a faptului ca te uiti la filme horror.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Ti-ai răspuns singură la întrebare. "ma uit numai la filme de groaza"

| NGheorghe a răspuns:

Cumpara-ti o lanterna... poate prinzi pe cineva de coarne.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa repeti in gand :
Nu mi-e frica, nu mi-e frica de bau bau.
Orice ateu curajos mai devreme sau mai târziu se confrunta cu asa ceva.

https://www.youtube.com/watch?v=LorLvCFIZus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din moment ce ai pus intrebarea asta la categoria ''Religie'' o sa-ti dau un raspuns adecvat: roaga-te sa faca Dumnezeu lumina.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Avand in vedere ca oamenii au mostenit material genetic de la oamenii din epoca de piatra. iar aceeia erau mancati noaptea de lupi si ursi ce puteau vedea bine noaptea. e normal sa ai functii in creier ce te fac sa te temi de intuneric. este un instinct ce il poti controla. poti incearca sa stai mai mult in intuneric. in felul asta poate te obisnuiesti si intelegi practic ca nu se va intampla nimic rau.

| HDeNiSaR a răspuns:

Lasa filmele si nu o sa te mai temi

| jasmin1rose a răspuns:

Poate ai trecut printr-o perioada mai solicitanta psihic.
Incearca sa te relaxezi facand ce iti place.
Toti avem momente in care nu ne simtim in largul nostru, ne sperie linistea, intunericul, mintea ne e plina de prostii si lucruri negative, stress, suparare. E ceva normal.