| ZeitaEpociiTale a întrebat:

eu sunt noua pe TPU.
Mi se pare o idee minunata aceasta categorie.
DIn pacate am citit cateva postari recente si e numai trolling pe aici.
Cred ca ar trebui sa respectam categoriile din respect pentru ceilalti useri.
Am citit cate ceva despre toate categoriile.
AM ceva sa le transmit userilor de la Trivia, care fac trolling aici.

Cand cineva vine si va streseaza nu va place, dar voi ca veniti si nu lasati useri crestini si necrestini care vor sa schimbe pareri asta va place?
Unde e proverbul ce tie nu iti place altuia nu face >?
Ati gonit toti useri de valoare, interesati de religie pentru a mai face un mic Trivia.

Daca aveti putin bun simt, nu mai faceti trolling la alte categorii si apoi nu va mai mirati ca T/A e detestat si plini de Trolli nenorociti.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Ai foarte mare dreptate! cum se lanseaza o intrebare, in loc sa se raspunda exact la acea intrebare, ori se critica si jigneste persoana ce a pus intrebarea, ori apar discutii contradictorii dintre crestini si necrestini, care uneori degenereaza si in jigniri! parca ar fi chat, nu un site de raspunsuri si intrebari. daca administratorii permit, noi ce putem face? thinking

16 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ai perfecta dreptate.Iti este frica sa mai pui o intrebare, ca au si sarit pe tine ca vulturii.Sunt care stau la panda, si imediat apar cu jigniri, cu vorbe grele.Eu le-am tot repetat daca nu le place aceasta categorie, sa nu intre aici.Cei care sunt credinciosi si Il iubesc pe Dumnezeu, iubesc orice are legatura cu acesta.Nu spune nimeni sa nu isi exprime punctul de vedere, dar sa nu atenteze la integritatea ta de om.Imediat te fac irational, ingust, fals.Ei nu pot concepe ca intr-adevar sunt oameni care traiesc dupa principiile lui Dumnezeu.

| FucktheSystem a răspuns:

Poi T/A e nimic pe lângă religie, aici e adevăratul amuzament. ( și nu fac discriminare, mai sunt și alte categorii tocmai bune de trolling)

| ZeitaEpociiTale explică (pentru FucktheSystem):

Exista categoria voastra, proprie! Avem si noi dreptul la o categorie a credinciosilor unde sa te recreezi si sa fi respectat.Nu puteti sa ne rapiti drepturile. Daca un user vine la T/A si este un troll care va jigneste pe langa faptul ca e troll, voi il raportati pana dispare. Ce ar fi daca s-ar instala acest regulament si aici?!

| FucktheSystem a răspuns (pentru ZeitaEpociiTale):

Dar eu nu pricep de ce considerați că „religie" este o categorie doar pentru credincioși? Este o categorie în care se adresează întrebări DESPRE religie, nu în care își fac credincioșii urări unu altuia.
Și sincer nu-mi pasă cum se raportează la T/A sau alt undeva, faceți fraților cum vreți, nu am obiceiul să raportez trolli, doar oameni foarte proști, dacă ție îți place să raportezi trolli și n-ai deloc simțul umorului, dă-i drumu.
Nu o să înțeleg niciodată de ce voi, credincioșii, vă văitați atâta. Și voi jigniți la fel, doar că pe cei ca voi nu îi vedeți, doar pe restul. Religie nu e o categorie de relaxare sau recreere ci e o categorie unde se discută despre religie și se răspund întrebărilor despre religie.
Dacă cineva întreabă dacă pocăiții au voie să facă sex trebuie să lă răspunzi, nu să te vaiți că nu vroiai tu să vezi întrebarea că ești pocăită și te jignește.
Sincer sunteți penibili, urăsc oamenii care se vaită degeaba.

| aliceinchains a răspuns:

Și-ți dai seama că acum userii ăia nu vor mai face trolling că zici tu, că te revolți aici. Hai să-ți zic ceva : nimic n-o să-ți dea atenție, trollii tot trolli rămân.

| n0matterman a răspuns:

"Nu mă simt obligat să cred că acelaşi Dumnezeu, care ne-a înzestrat cu simţuri, raţiune şi intelect, ar pretinde să nu le folosim."
Galileo Galilei

Va bag asta intr-una pana va intra in cap, si nu, nu este trolling.

| ForJesus a răspuns (pentru n0matterman):

"Dacă cred că există Dumnezeu şi El nu există, n-am pierdut nimic. Dar dacă nu cred că există și El există cu adevărat, atunci am pierdut totul.''

| n0matterman a răspuns (pentru ForJesus):

Ce logica - pur manelista.

Si sincer,credinciosilor, cum sa va numiti credinciosi si sa aveti motto-ul asta(stiu multi care au ca motto manelismul asta). Practic, motto-ul asta se **** pe toata religia voastra.

| FucktheSystem a răspuns (pentru ForJesus):

Doar ca idee Pariul lui Pascal e penibil.
Pur și simplu dacă crezi doar ca să nu ajungi în iad nu s-ar numi credință, pentru că tu, chiar dacă te străduiești să crezi în interiorul tău nu crezi și nu e credință adevărat, deci tot în iad ajungi.
Și mă amuză, când creștinii nu mai știu ec să zică trântesc Pariul lui Pascal.
Penibil, la fel ca tine dacă ăsta e motivul credinței tale.

| ZeitaEpociiTale explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri, vad ca deocamdata nu a raspuns nici un troll.
Si multumesc inca o data pentru primirea voastra călduroasa.

| Zangetsu a răspuns:

Da ai dreptate, ar trebui sa se schimbe site-ul sa fie numai pentru cei crestini.

| fosnet a răspuns:

Imi place revolta aceasta ce-ti apartine! Zile insorite si castane!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine ai venit printre noi! happy Din pacate n-o sa se schimbe nimic. Sugestie: fa o selectie intre useri. Raspunde cui iti place si ignora-i pe cei care nu-ti plac. Oricum, suntem oameni diferiti, gandim diferit si unii n-au cei 7 ani de acasa si aici nu mai ai ce face. Pomul stramb il indrepti doar cu drujba. happy Succes!

| ZeitaEpociiTale explică (pentru anonim_4396):

Da, am vazut ca intrebarile la misto, primesc raspunsuri de la aceeasi trolli, observ cum voi ii ocoliti, dar intrebarile lor sunt deranjante, cel putin pentru mine, uneori nici nu stiu daca intrebarea e serioasa sau la misto.In plus mai sunt si intrebari batjocoritoare la adresa Domnului si cateva care nu îşi au rostul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ZeitaEpociiTale):

Si eu am incercat sa trag un semnal de alarma ( dupa multi altii). Am fost uneori foarte dur si incisiv, insa am fost luat la bani marunti de altii (multi useri care au incercat in mod politicos sa restabileasca bunul simt au fost "persecutati" la greu. NOname este una dintre persoanele jignite la greu pe acest site. La fel si Jelli). Intr-un final mi-am zis ca de unde nu este nu ai ce cere si decat sa-ti consumi energia cautand sa le faci educatia (si nu vei reusi, din pacate), mai bine "te ocupi " de userii cu care te poti intelege. Vei castiga mai mult! Legat de batjocura la adresa lui D-ZEU, nu ai ce sa le faci. Pana nu ii trezeste EL nu vor pricepe. In plus, sunt doua posibilitati. Ceea ce afla le va sluji sau de mantuire sau de marturie. D-ZEU nu se lasa batjocorit. Va veni vremea cand toti platim pentru toate relele. Sfat: sa te tii tare cand incep sa se ia de tine. Vei avea parte de amenintari serioase. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din păcate, nu ştiu dacă va ţine cineva cont. Doar pentru că useriţa ZeitaEpociiTale zice aşa.

Sincer, şi eu sunt sătulă de întrebările de genul: ''oare dumnezeu e virgin?; dumnezeu face spaghete?; vrea fecioara maria să fie nevasta mea? ''. La început era amuzant, dar devine penibil cu timpul.

Ar trebui să fie un echilibru, un respect între useri de convingeri religioase diferite. Din păcate greşeala este a ambelor tabere. Credincioşii şi trollii că pun întrebări provocatoare ateilor ce sunt majoritari pe TPU, cei mai multi răspund serios chiar dacă faza asta e deja fumată. Sau invers, ateii care pun întrebări stupide provocatoare. Creştinii se enervează, se lansează multe conflicte care fac deliciul şi strică această categorie.

Recunosc că şi eu am purtat numele de Dumnezăiţa câteva zile şi am pus o întrebare care suna cam aşa: ''pe cine preferaţi, Dumnezău sau Dumnezăiţa? '' dar totul are o limită.