| Euu12 a întrebat:

in urma cu 7 luni a murit unchi meu, de care eram foarte apropiata.A murit pentru ca s-a spanzurat niciodata nu am inteles de ce a facut-o, si am ramas socata nu am putut ajunge la mormantarea lui pentru ca eram plecata din tara.Ma rugam in fiecare zii pentru el si il imploram sa il visez, pentru ca nu intelegeam de ce a luat decizia asta. Dupa 3 4 luni l-am visat spunand ca ii este bine acolo unde este, am fost atat de linistita dar nu am incetat sa ma rog pentru el acum l-am visat din nou,,, Zicand ca nu ne rugam destul pentru el si ca l-am uitat, sincer in saptamana in care l-am visat am uitat sa ma rog seara. si eram foarte obosita.Nu stiu ce sa cred, as vrea sa-l ajut sa stiu ca se odihneste.Doar eu il visez din toata familia, eram foarte apropiata de el.Voi ce spuneti?

8 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Sa pui jbiltul de git este o dezertare. Parca nici la Sf Liturghie nu se pomenesc sinucigasii, nu poti da pentru ei 40 de Sf Liturghii Poti doar sa te rogi si sa fie cititi la Sf Psaltire. Daca nu ma insel parca este o Porunca "sa nu ucizi " deci,,,,,,,,,,, Mila lui Dumnezeu

| OOOLEOOO a răspuns:

Crede ca va fi bine! Si el va fi bine! daca esti crestina atunci conform bibliei omul e cu putinta sa faca orce daca are credinta in Dumnezeu!

| dragos9234 a răspuns:

Din moment ce s-a spanzurat numai in rai nu poate fi.Biserica,,,condamna suicidul.Mai bine te gandesti ca a fost un om bun si atat.Nu exista altceva dupa aceasta viata, asa ca bucurate de ea cat inca mai poti.

| Toluk19 a răspuns (pentru dragos9234):

Daca sa pocait inainte de asta sunt sigur ca Iisus la iertat si la primit! Necredinta e cel mai mare pacat!

| dragos9234 a răspuns (pentru Toluk19):

Daca te sinuzici poti face orice vrei tu, tot in iad ajungi cica.Da nu ajungi acolo ca nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Motii cu mortii si vii cu viile.

| SmexyBoy a răspuns:

Nu exista iad, in Biblie moarte este descrisa ca un somn, care dureaza pana la un momendat.

| richarddawkins a răspuns:

Din moment ce te gandesti mereu la el te miri de ce il visezi? e ceva normal sa visezi lucruri la care te gandesti