| JajaAliensHere a întrebat:

Intrebare pentru cei din Buzau: la ce ora incepe marti slujba la Biserica Catolica Sf. Iosif?

Răspuns Câştigător
| RaduMD a răspuns:

De pe acelaşi sit al Arhidiecezei Bucureşti se confirmă ceea ce spuneaţi, şi anume că este vorba de "parohia Sf Iosif" din Buzău şi, în plus, este furnizată adresa: str. Colonel Buzoianu nr 1.

Ca regulă orientativă, Duminica şi în alte sărbători de poruncă, Liturghiile parohiale încep la ora 10.

2 răspunsuri:
| RaduMD a răspuns:

Numărul de telefon al parohiei din Buzău este: 0238722817
Pe situl arhidiecezei de Bucureşti (arcb punct ro) găsiţi numerele de telefon ale tuturor parohiilor de sub jurisdicţia ei.

| JajaAliensHere explică (pentru RaduMD):

Multumesc! Dar mai exact ce parohie? Eu sunt ortodoxa, dar am avut o ruda catolica si de atunci obisnuiesc sa mai merg din cand in cand si la Biserica Catolica, doar ca n-am mai fost o perioada si am uitat care era programul.

| RaduMD a răspuns (pentru JajaAliensHere):

De pe acelaşi sit al Arhidiecezei Bucureşti se confirmă ceea ce spuneaţi, şi anume că este vorba de "parohia Sf Iosif" din Buzău şi, în plus, este furnizată adresa: str. Colonel Buzoianu nr 1.

Ca regulă orientativă, Duminica şi în alte sărbători de poruncă, Liturghiile parohiale încep la ora 10.