| Anonimata23 a întrebat:

La un botez din cate stiu trebuie o moasa, care sa duca copilul la biserica. Ar trebui sa fie neaparat casatorita sau o varsta anume? Adica poate sa aiba si sub 18 ani? happy

6 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Depinde din ce religie faci tu parte. Difera de la un la alta. Si din cate stiu cu, moasa ajuta la nastere, cred ca te-ai referit la nasa.

| Anonimata23 explică (pentru Elvina):

Sunt de religie ortodoxa si da m-am referit la nasa.

| Elvina a răspuns (pentru Anonimata23):

Cel mai bine este sa vorbiti cu preotul, dar din cate imi amintesc se poate sa aiba de la 15 ani in sus, pot fi si frati nasii.

| danay72 a răspuns:

In Biblie nu scrie.

| milan9 a răspuns:

Nu trebuie sa fie casatorita numaidecat. Poate avea si sub 18 ani.

| Holiday a răspuns:

Nu conteaza daca e maritata, daca e majora, etc. Singurul lucru care conteaza e sa aiba bani sa plateasca slujba si ce mai face popa pe acolo, de preferat sa accepte sa plateasca fara sa i se elibereze chitanta, asta e modelul de nasa agreat de preoti.