| andri22 a întrebat:

Buna nu inteleg de ce unele persoane se indragostesc de preoti(le pot face ceva preotii ca sa se indragosteasca de el)? Dar raspundeti sincer fara misto ofer funda celui care imi raspunde serios!

Răspuns Câştigător
| Alphawolf a răspuns:

Dar ce preotii nu sunt tot oameni, sau ce, ei sunt mai hidosi?
Preotii sunt doar niste oameni, la fel ca oricare altul, nu sunt mai speciali cu nimic. Cuvantul "preot" indica doar o meserie. Lumea, in naivitatea lor, ii vad altcumva decat sunt ei in fapt, ii ridica in slavi(ii vad mai mari, mai sfinti, mai slaviti, mai stiutori, etc).

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alphawolf):

Nu e meserie ci escrocrare, furt legal de bani, santaj, etc.

9 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Inlocuiesti preot cu orice alt cuvant(programator, profesor, medic...etc) si o sa ai raspunsul.

| BogdanVasc a răspuns (pentru Wehrmacht):

Inclusiv cu cersetor?

| Wehrmacht a răspuns (pentru BogdanVasc):

Daca e d-ala care isi ia carjele in brate dupa colt si se urca-n BMW sau mertan...atunci da. Oricum, se intelege ce voiam sa zic.

| OOOLEOOO a răspuns:

Tot cea ce creaza atractie intre tine si sexul opus este personalitatea ta.

Testosteronul se masoara prin personalitatea ta nu prin masini scumpe si o slujba buna big grin

| ErrorFound a răspuns:

Pai imagineaza-ti asta: Multi dintre ei au bani, nu vor cine stie ce nebunii fiindca "sunt credinciosi" si ele pot sa faca ce vor.

Nu prea au ce le face, dar daca fetele sunt si credincioase poate ca au si o atractie pentru scursuri d-astea religioase.

| casablanca40 a răspuns:

De asemeni acelasi lucru se intampla si in cazul psihanalistilor. Oamenii se destainuie acestor oameni intru totul. Fara ganduri ascunse, pot sa discute ce vor cu ei, si sunt de asemenea uimiti cat de calm acestia raspund la marturisirile lor.
Recomand sa vezi filmul When Nietzsche wept.
http://psychotherapypapers.wordpress.com/2009/03/23/thomas-anttila1/

| Kariin a răspuns:

Probabil acele fete doresc sa devina preotese! Sau preoti sunt niste persoane super daca ajungi sa-i cunosti cu adevarat! Sincer eu cred ca varianta 1 e corecta!winking

| adrian1419 a răspuns:

Nu, sunt doar niste oameni normali