| GabiD a întrebat:

Buna!
Pentru cei care au dat examenul de admitere la seminarul teologic ortodox sau pentru cei care pur si simplu stiu, imi puteti spune va rog ce iti da acolo? ca subiect ma refer.(oral si scris)
Multumesc+funda!

Răspuns Câştigător
| casian_6565 a răspuns:

La oral a fost muzica sa canti ceva la alegere, dictie, proba psihologica vizita medicala, iar la scris materie de a 7 si a 8 a din religie dogmatica vechiul noul testament asa a fost la cluj

| GabiD explică (pentru casian_6565):

La cluj vreau si eu.

| casian_6565 a răspuns (pentru GabiD):

E foarte faina scoala e in curtea mitropoliei fata in fata cu catedrala profesorii sunt de treaba e foarte fain poate ne intalnim am intrat al 2 lea cu 9, 60

| GabiD explică (pentru casian_6565):

Felicicitari! Sper sa ne intalnim!

8 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Oral : muzica si rugaciuni, poate fi romana /mate; scris : dogmatica, noul si vechiul testament

| RisenLight a răspuns:

Sper sa va adaptati repede la seminarul din cluj, personal dupa cate v-am vazut pe viitori elevi ai clasei a 9 - a pastorala inclin tot mai mult balanta in defavoarea acestei generatii, nu am incredere deloc in noua generatie ce sta sa bata la portile seminarului (adica serios in toata istoria seminarului nu au mai picat 4 elevi la proba orala pe motiv de retard mintal - stiu exact si micile "nazbatii" pe care le-au facut la proba orala ), dar vreau sa imi demonstrati contradictoriul.

| GabiD explică (pentru RisenLight):

Scuze da eu chiar nu am inteles ce ai zs.Nu are nici o logica fara suparare. Daca poti reformula sa pricep si eu te rog.

| RisenLight a răspuns (pentru GabiD):

Scuza-ma te rog, dar trebuie sa fi complet idiot sa nu te fi prins de ce am scris acolo, insa daca vrei sa ma cobor la nivel de vocabular primitiv iti rezum ce am scris acolo intr-o singura fraza : Sunteti cea mai slaba generatie a seminarului pe care am vazut-o de cand sunt eu, deoarece niciodata nu am mai vazut la probele de aptitudini sa se prezinte 4 elevi cu retard mintal, in plus nu cunoasteti un lucru de baza si anume LIMBA ROMANA (nu va stiti exprima coerent, nu aveti cuvinte suficiente in vocabular, etc. ). De aceea am scris in primul comentariu "sper sa va adaptati repede", pentru ca veti da cu capul de niste lucruri foarte grele la cre trebuie sa va adaptati repede cum ar fi programul putin mai dificil si exigentele care vi se cer. De aceea, dat fiind faptul ca sunteti o generatie extrem de slaba nu prea cred ca veti rezista prea mult la seminar

| GabiD explică (pentru RisenLight):

Auzi..deci te rog nu te adresa general si nu imi spune mie ca noi stam prost la romana ca eu sincer nu stau. Daca is altii treaba lor.Si cei cu retard de unde stii tu? Acum pe bune nu ma face pe mine idiot deoarece idiot e cel care nu stie formulta un raspuns.In primul comentariu ai amestecat idei.