| Ivan_Ana_1995 a întrebat:

Hei! As vrea sa stiu cand se sustin probele de admitere la Seminarul Teologic de la Manastirea Pasarea si ce se da la acestea.

Răspuns Câştigător
| SuNaM a răspuns:

Cand se sustin nu stiu.Dar iti pot spune ce probe se dau,deoarece eu sunt la Seminarul Teologic Bucuresti(care e de baieti) in primul an si probabil sunt aceleasi.O proba muzicala(dictie prin rostirea unei rugaciuni,voce prin cantarea unui cantec, verificarea auzului prin luarea unor anumite sunete de pe pian, gama si arpegiul si testarea ritmului. Apoi un test psihologic, unde te intreaba de ce ai venit, ce vrei sa faci...si o proba medicala,unde iti ia tensiune,te consulta si cam atat. Apoi daca le iei pe acestea urmeaza o proba scrisa,pentru verificarea cunostintelor religioase. Daca ai vreun mod sa putem vorbi, mesaj privat sau mail, te pot ajuta mai mult, pot sa iti spun si ce iti da de cantat, etc.Aici nu stiu de ce nu pot sa dau copy/paste de pe documentul word!

2 răspunsuri:
| Ivan_Ana_1995 explică:

Iti multumesc mult... Insa de testul psihologic nu stiam ca se da

| SuNaM a răspuns (pentru Ivan_Ana_1995):

Nu e mare lucru, adica te intreaba niste intrebari simple gen de ce vrei sa dai la teologie sau de cand mergi la biserica, cum te intelegi cu parintii, sa spui o amintire frumoasa din copilarie.Nu e greu deloc!