| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, de unde pot sa cumpar biblia?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Există librarii creștine (poate ai și tu în orașul tău). Dacă nu ai, sunt site uri pe internet cu Biblii și îți alegi tu dimensiunea, traducerea, coperta (de piele sau nu, cu fermoar sau nu, culoarea copertei etc. Cele de piele naturala costa mai mult, dar depinde de care cauți tu.

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De la un magazin de obiecte religioase. De pe Internet.

| Holiday a răspuns:

Vezi ca sunt unele dintre organizatiile astea care vand iluzii care ofera materiale promotionale gratuit, inclusiv Biblii. Poate te lipesti de vreuna fara sa cheltui aiurea.

| nyoentox2002 a răspuns:

Ce sa vezi? ceva scris și inventat de oameni?

| Whateverrr a răspuns (pentru nyoentox2002):

Celelalte cărți nu sunt scrise de oameni? Mai nou, înțeleg că nicio carte nu merită citită dacă e scrisă de om?
În cel mai rău caz, conform ipotezei tale, ar citi o carte de ficțiune. Ce e rău în asta? happy am vrut doar să arăt ca ești biased.

| nyoentox2002 a răspuns (pentru Whateverrr):

Una e Biblia și alta e alte carti

| Manciu_Emil_1976 a răspuns (pentru nyoentox2002):

>."ceva scris și inventat de oameni? "<
Despre matematicienii și oamenii de Științã care recunosc cã au primit acele formule/soluții/ informații în vis,ce poți spune? Multe dintre ele sunt atât de complexe încât au putut fi înțelese sau folosite mult mai târziu. De unde provin astfel de informații,despre ceva inexistent/necunoscut,CINE sau CE produce informația și cum o transmite celor "aleși" ( matematicieni, cercetãtori, proroci, clarvãzãtori.,.)
În Biblie existã de asemenea multe informații Științifice atât de complexe, încât au putut fi înțelese/demonstrate/aplicate, abia secolele trecute. Cum au avut acces la asemenea informații scriitorii Biblici, încã de-acum 3~4000 de ani?! Apoi mai existã în Biblie și prorocii, avertismente și promisiuni valabile (adicã împlinite sau în curs de desfãșurare). Sunt curios, idolul ateilor antiteiști și oamenii de Științã atei, ce explicații pertinente au referitor la aceste aspecte. De fapt, chiar nu au, decât aberații și divagații absurde, pseudoștiințifice.

| pacatosulBogdan a răspuns:

Eu am cumparat Biblia Ortodoxa de la libraria Patriarhiei Romane, editie 2019, cu introduceri la toate cartile ei. Pret 67 RON, fara transport.

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Majoritatea Cultelor oferã gratuit Biblii sau Noul Testament, la ortodokși e cu bani spunea Bogdan (67 de lei). Probabil se cheltuie mai mult cu apocrifele (scrieri neispirate, îndoielnice, false).
Dacã precizezi orașul, cu siguranțã vei primi.

| careestefazafrate a răspuns:

Biserica

| N0NAM3BR0 a răspuns:

Buna dimineata, de la biserica sau librarii.