| Exilee a întrebat:

Buna-seara prieteni dragi si scumpi big grin

Stiti, un mare monah/pustnic/calugar( imi scapa numele) spunea : "Este mai important sa te rogi la Dumnezeu decat sa respiri'

Are sau nu dreptate? Avand in vedere ca totul trebuie facut pentru Creator, iar in loc sa-i acordam cat mai mult timp, i acordam mai putin ( vorbesc si-n cazul meu aici...)

Nu vreau raspunsuri ironice/stupide/irelevante. In caz contrar >= report

Răspuns Câştigător
| tpuforyou a răspuns:

Mai important este salvarea sufletului decat a trupului, asta reprezinta spusele lui!
Iar pentru cei ironici >>"Cu urechile veti auzi, dar nu veti intelege, si cu ochii va veti uita, dar nu veti vedea". big grin

13 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Este mai important sa te rogi la Dumnezeu decat sa respiri'--- Ai incercat?
Zi-mi cum te-ai descurcat.

| traiescdeciexist a răspuns:

''Este mai important sa te rogi la Dumnezeu decat sa respiri''
Mi se pare o credinta dusa la extrem.

| Exilee explică:

Am incercat... dar am esuat big grin

Ma rog, nu cred ca trebuie neaparat inteles mot-a-mot...dar cert e ca a grait niste cuvinte intelepte si cat se poate de plauzibile.

| Nucreeed a răspuns:

''Este mai important sa te rogi la Dumnezeu decat sa respiri''
CE CLISEE, FRATE! LASA-NE CU ASTEA CA SUNTEM SATUI!

| Mădă0611 a răspuns:

Pai, no, daca e mai important, de ce mai exista crestini? laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru M25M):

laughing Mda..Pai ai dreptate..Trebuie experimentat acest lucru! Dar ca sa raspund la intrebare!: Sa respiri este mai important deoarece nu poti sa te rogi fara sa respiri, nu poti sa traiesti fara sa respiri deci.

| Exilee explică (pentru Nucreeed):

OOO Infamstere! In ultima vreme nu te-am mai ''monitorizat'
' pe acest site( de fapt monitorizez toti utilizatorii, zilnic ), avand in vedere ca stau ascuns, in bezna exilului si tin morala despre filozofia atomului.

| RuxandraBianca a răspuns:

Exact! nu trebuie sa o iei mot-a-mot. este foarte important sa vorbesti cu Dumnezeu, cu creatorul nostru in fiecare ora a fiecarei zi! Ii multumesc mereu pentru toate cate mi-a dat, si pentru faptul ca mi-a dat oportunitatea sa ma nasc intr-o familie in care sa invat de mica despre El si despre tot ce a facut pentru noi, si ceea ce vrea sa facem pe acest pamant.

| Sacrifice_Cold_1992 a răspuns:

Daca nu respiri nu te poti ruga, genius.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Un alt monah/pustnic/calugar/nu stiu cine spunea: " Mainile care ajuta sunt mai importante decat gurile care se roaga."
Indiferent cat de importanta este rugaciunea pentru voi, respira totusi!
Respira, traieste, ajuta! big grin

| val113entin a răspuns (pentru tpuforyou):

Daca eu as fi pus intrebarea tu ai fi avut funda.

| danay72 a răspuns:

Adevarul e ca noi fara Dumnezeu nu putem respira, deci fara El suntem nimic.Cu cat lucram mai mult la relatia noastra cu Creatorul cu atat suntem mai impliniti si fericiti.Matei5:3