| luvme a întrebat:

Sper ca nu am gresit categoria. Am visat ca stateam la balcon, in fiecare seara pentru ca se arata Dumnezeu si ca ma lasam in jos si pluteam, puteam vedea planeta de sus, insa intr-o seara s-a rupt cerul si au iesit 2 balauri cu 3 capete fiecare. Parea ca cerul sa fi luat foc. Sa insemne ceva? P.S. Sunt spovedita, impartasita.

4 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Si daca esti spovedita si impartasita ce? Crezi ca iti influenteaza in vreun mod visele? Visele sunt produse de creier in timp ce dormi, nu vin de la vreun zeu.Probabil ca te gandesti prea mult la zeul tau sau la balauri, sau iti vorbeste cineva despre ei si ai inceput sa visezi despre ei.

| Miauti a răspuns:

Nu are de a face spovedania si impartasania cu visul.

Ca sa trec direct la interpretare Visul poate semnifici:

Balconul in general semnifica o extindere a sufletului. Deci se insista deosebit ca te indeamna sa ti deschizi privirea si sufletul asupra lumii inconjuratoare.

Problema este ca ti ai deschis acest orient si ai devenit mandra pe tine lumea te zeifica. Acum o sa primesti urmatoarele zile critici, vesti rele... multi din jurul tau nu prea te au la inima.

| Allrc24Orthodox a răspuns:

Nu ai gresit categoria. Sa nu te increzi niciodata in vise pentru ca ele pot veni de la diavol.Nici daca par bune,nici daca ti se arata sfinti, ingeri etc NU TE INCREDE IN ELE. Nu te teme, Dumnezeu ne cere acest lucru. Diavolul te ademeneste si te pacaleste prin intermediul viselor. Daca visul este de la Dumnezeu, El va face in asa fel incat sa stii ca este de la El. Increde-te in Dumnezeu din toata inima ta roaga-te Lui sincer din inima in fiecare seara. Vorbeste sincer cu El ca si cum ai vorbi cu o persoana foarte apropiata care te ajuta si te intelege mereu iar El te va calauzi negresit. Pur si simplu uita visul, comporta-te ca si cum nu ar fi fost. Nu te teme Dumnezeu este cu noi, cu fiecare in parte numai ca din cauza pacatelor nu-L putem simti dar El este mereu acolo si ne vegheaza cu dragoste si este gata sa ne ajute mereu.
Oircat de diseparata pare situatia, ea nu este asa. Dumnezeu are cunostiinta de ea deci poti sta linistita
http://www.reinviesperanta.com/......-tale.html

In legatura cu visele:
http://www.sfaturiortodoxe.ro/pcleopa/14vise.htm

Si spovedeste-te si impartaseste-te cat mai des. Indruma si alte persoane sa faca la fel

| charonmario a răspuns:

Dumnezeu vorbeste si prin vise de noapte