| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara. Ma macina foarte tare niste vise si as vrea sa le impartasesc cu voi. Poate ati trecut si voi pe aici, poate sunteti intr-o situatie asemanatoare... cine stie?

Eu am avut de-a lungul timpului m-ai multe " intalniri ". Unele in urma unor lovituri altele in vis.
Am sa incerc a relatez totul cat mai bine posibil, fara sa ma pierd in detalii.
Pe data de 21Decembrie 2011 am fost batuta de niste colegi de la scoala. In urma loviturilor primite, eu zic, ca am lesinat. In acele momente „eu " numai eram in acel trup de jos, eram intr-un colt al incaperii si urmaream cum dadeau cu picioarele si doi dintre ei aveau bete si bate. Le-am vazut fetele. Erau pline de ura.De acea ura animalica. S-au oprit. Unul dintre ei (pe care l-am intalnit cativa ani mai tarziu) a crezut ca sunt moarta si le-a spus si celorlalti sa plece. Eu m-am „trezit " la cineva in casa. Era o femeie in varsta care m-a ajutat sa ma spal de sange.

Primul meu vis (care nu as mai fi vrut sa se termine) l-am avut in noaptea de 23/24 iunie 2014, in care vorbeam cu " eul " meu. Una dintre intrebari a fost de genul " Unde este Dumnezeu"? In acel moment, din celalalt colt al incaperii s-a auzit o voce. Acea voce era puternica, dar avea blandetea, bunatatea, si era insotita parca si de alte fapturi, eram foarte speriata de acele fapturi dar bucuroasa, daca pot sa spun asa, de prezenta acelei voci. Mi-a spus sa nu-mi fie frica (de acele ce o fi fost ele) "pentru ca tu ai sufletul prea inalt pentru ele " si au inceput sa dispara una cate una. L-am intrebat daca EL este Dumnezeu? nu mi-a raspuns, dandu-mi senzatia ca nu intelege ce vreau sa spun. L-am intrebat inca o data. In acel moment nu mai eram in pat ci undeva deasupra Oc. Indian. Vedeam de la inaltime o parte din nord-estul Africii, sud-estul Europei, vestul Pen. Arabiei. Imi arata cum se combina moleculele de gaze si cum se formeaza aerul pe care-l respiram.In tot acest timp imi apareau diverse citate din diferite carti, inclusiv din bibile (in care nu am crezut niciodata). Mi-am indreptat privirea catre ocean, la fel vedeam cum moleculele se unesc si formeaza apa, apoi cand am privit spre uscat am vazut un copac urias. Vedeam cum radacinile luau apa cu sarurile necesare, cum se "intampla" fotosinteza… Apoi brusc eram in pat. L-am intrebat, " Bine, pentru ce mi-ai aratat toate astea? … Sfarsitul imi este oricum aproape. Daca nu mor acum, in cativa ani sigur se va intampla." mi-a raspuns scurt, " NU SE VA INTAMPLA ". O lumina puternica a aparut si am realizat ca numai eram in pat.
Eram intr-un cuib de pasare. Un cocor de 10 ori mai mare decat mine mine ma privea de aproape si simteam ca ma topesc. Dintr-o data am simtit o "mana" care ma atinge pe umarul stang. Din acel moment am inceput sa levitez. Tot in acele momente pasarea mi-a spus sa nu mai dialogam prin viu grai,"Cuvantul, vorba este minciuna, gandul este pur „, " Bine Tu poti dar eu nu." " Incearca „. " Cum merg acum? " " Daca vrei poti ", si am inceput sa ma deplasez. Eram mirata ca treceam pe langa o multime de oameni si nici unul nu vede ca pluteam printre ei. Cum am depasit umbra blocului, din razele solare se desprindeau mici raze luminoase, care imi intrau in cap. Mi-a spus ca fiecare contine informatii, dar sa nu caut sa le citesc pe toate de-o data, sa le citesc cand le va veni vremea. Ajunsesem aproape de o zona cu fantani, cand mi-a spus " Ce ti-am daruit Eu tie, daruieste si tu mai departe semenilor tai „. Dar in acelasi timp imi spunea cum sa deosebesc oameni. Cei care iubesc, nu cunosc ura … " Dar eu sunt o persoana rea... Cate nu am facut? " Citestele gandurile si vei afla „. In fata mea venea un barbat, m-am apropiat de el si l-am atins cu palma pe umarul stang. Toate informatiile pe care le-am primit eu le avea si el. Am mai mers si pe o banca era o mamica care voia sa-i dea de mancare copilului, care era mai sclifosit. M-am uitat la ea si am auzit-o cand il injura pe copil " Tus’ pastele mati, te manac de viu, daca nu manaci. Nu vream sa o "ating" si atunci m-a intrebat, " De ce nu-i dai si ei ce ti-am dat eu tie?" " Pai nu o auzi cum injura? " Atunci mi-au aparut mai multe imagini in minte, legate de copilaria mea. Asa ca am atins-o. Atat ea cat si copilul au inceput sa leviteze.
Asa cum eram in momentul acela am inceput sa zbor cu o viteza incredibiba. Ma indreptam spre o stea. " Opreste-ma, o sa ma omoare steaua asta." " Esti facut din acelasi…material, dupa chipul si asemanarea mea… " ceva de genul acesta, intr-o clipa am trecut prin stea … si am ajuns undeva in univers… " Bine, ce fac eu aici si ce mananc? " " Tu nu vezi cata mancare este in jurul tau? " Atunci mi-au aparut m-ai multe imagini. Una imi spunea sa numai mananc niciodata din " fructul dragostei " aratandu-mi un ou si un spic de grau, o alta doi cosmonauti care nu mai mancasera carne de plecasera de pe pamant si cand au ajuns pe o planeta au fost intampinati de" civilizatia " respectiva care era formata din porci, cu multe flori, iar cosmonauti nostri au prins porc, l-au taiat si l-au mancat, o alta imagine imi infatisa " menirea noastra " de a duce peste tot viata prin OM. Omul este facut dupa chipul si asemanarea Domnului. Dar asa cum suntem azi nu putem. In tot acest timp intrau in mine mici luminite albastre. " Este mancare " mi-a spus, si totodata se derula o imagine dintr-o biserica in care popa da acele " anafura " s-au cum se mai numeste spunand " mancati din trupul Domnului ".
In urmatoarea clipa eram iarasi in pat. " Bine, bine, de ce imi arati toate astea cand stii prea bine ca sfarsitul imi este aproape? " Pe un ton mai ridicat mi-a spus, " Ti-am spus ca asa ce va nu se va intampla. Te afli pe o vibratie diferita si o sa faci o schimbare in lume. Iata semnul si puterea mea." Un fulger si un bubuit puternic s-a auzit. O voce puternica si impunatoare s-a auzit din cer spunand "Esti diamantul neslefuit de care lumea are nevoie. O sa suferi si o sa induri" Cerul cazuse si totul se cutremura. Am sarit din pat. M-am trezit. Am inchis fereastra si …fuga repede in pat … doar, doar, voi continua visul (ceea ce nu s-a intamplat).

Dupa cativa ani am visat ca a venit moartea la mine. Era langa pat. M-a intrebat daca stiu cine este.I-am spus ca nu. " Eu sunt moartea, scoala-te si vino la mine. Nu era imbracata in haine negre. Era o creatura de neinteles cu infatisarea unui un barbat foarte, dar foarte frumos. Era de culoarea (asemanatoare sticlei de apa Dorna) turcoaz, era ceva de nedescris. Cand am ajuns langa ea/el m-a luat de dupa umeri si mi-a spus, „Sa nu-ti mai fie frica de mine." " Vrei sa vezi cum esti moarta?", si mi-a facut vant in pat. O groaza teribila am simtit, pana am atins cu capul perna. In acel moment trupul meu carnal a ramas in pat, din el m-am desprins. Am ajuns langa acea faptura, ingerul meu, atunci am putut sa privesc si trupul din pat si trupul pe care-l aveam acum. Era la fel ca al Mortii si ma simteam minunat. Ma uitam la trupul din pat si imi era scarba de el. Nu voiam cu niciun pret sa ma mai intorc in acesta. Atunci, moartea, acea faptura minunata, m-a impins peste trupul din pat, spunandu-mi, " Hai, gata ca mai am ( avem ) treaba cu tine." M-am trezit eram uda din cap pana-n picioare. exact ca atunci cand arunca cineva o galeata cu apa pe tine.

Acum cateva zile am avut un alt vis. Eram undeva in univers. Aveam acel corp descris mai sus si " Vocea " mi-a spus " Rupe-ti un deget si arunca-l ". " Ma doare! Cum sa fac asa ceva? " Langa mine (sau mai bine zis cu mine) erau multi, foarte multi oameni, mii, milioane, multi … un tip (pe care parea ca il cunosc atat de bine desi nu ne cunoastem) m-a indemnat si el, " Hai Fiona, rupe-l … L-am rupt si l-am aruncat. Atunci " Vocea" mi-a spus, " De acum esti fauritoare de lumi ".

Dupa acest vis m-am dus la un dr. psihiatru si la un preot. Doctorul mi-a spus ca nu am nimic. Preotul mi-a distrus toate sperantele…

Intrebarea mea este: Ce se intampla cu mine? Este normal? Vi se intampla si voua? Ce inseamna toate astea?

*imi cer scuze pentru greselile de scriere, n-am mai dormit de 2 nopti si sunt prea frustrata ca sa-mi mai pese cum scriu
**nu stiu daca am ales bine categoria

22 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

"Preotul mi-a distrus toate sperantele" - Cum? Poți să detaliezi?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Doctorul mi-a spus ca nu am nimic. Nu este așa. Ai imaginație bogată.
. Preotul mi-a distrus toate sperantele… Tâmpit.
Ce se intampla cu mine? Visezi.
Este normal? Da.
Vi se intampla si voua? Da.
Ce inseamna toate astea? Dacă vrei să însemne ceva, înseamnă.
Dacă nu, nu înseamnă nimic. Visele trec cu noaptea.

| dullcat a răspuns:

Buna.Sa stii ca visele nu inseamna nimic concret in realitate, ci e doar distractie pentru creier, organ care chiar si cand dormim este tot activ, procesand informatiile acumulate de peste zi, plus multe altele adunate pana in acel punct. Aparent al tau se plictiseste enorm.laughing Observa cand apar aceste vise, noteaza undeva.Noi nu avem de unde sti ce se intampla in viata ta.Si poate te-ar ajuta sa mergi la psiholog, nu la medici sau preoti.

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Am multe traume, asta poate explica multe.
Da-o naibii de treaba. Imi fac povestea publica si gata. Stiu ca o sa ma "atace" toti userii de pe aici dar nu mai pot sa mint in continuare si sa incerc sa par fata perfecta.
M-am nascut in Romania, într-o familie cum nu se putea mai fericită. sad
Nu aș vrea să intru în detalii neimportante care încă mă afectează așa că o să spun totul pe scurt.
Într-o zi l-am găsit pe tata cum se certa și să bătea, ca de obicei, cu mama. Eram obișnuită așa că nu am dat prea mare importanță. Mai târziu în ziua aceea am asistat forțat la moartea mamei, cum a fost înjunghiată cu un cuțit de bucătărie și arsă în sufragerie de jegul ăla de tată pe care îl aveam.
Taică-miu a intrat la pușcărie pentru crimă și recent am aflat că și trafic de droguri și persoane.
Am fost luată în grijă de cea mai apropiată rudă: unchi-miu. Era un bețiv și o lepră de om cum nu poți să-ți imaginezi. Iarna, în copilăria mea foarte fericită am fost de multe ori găsită de oameni pe străzi cu hipotermie și degerături grave, doar pentru că nu puteam să intru în casă. De ce? Pentru că handicapatu' mintal de unchi-miu era în stare să mă dea cu capu' de pereți dacă comentam ceva.
Mai țin minte și acum cum își aducea câte 3-4 femei și le fwtea pe unde apuca prin casă și în scara blocului, un alt motiv pentru care nu intram prea mult în interior. Dar nu i-a ajuns să-mi distrugă toată copilăria. La 13 ani m-a prins pe la spate, m-a legat de pat și m-a violat impreuna cu alt obsedat sexual cu probleme psihice serioase. M-au bătut până am făcut hemoragie internă și m-am trezit la spital, unde am stat aprox o săptămână și a fost cea mai bună perioadă din viața mea de până atunci. Între timp o mătușă prin alianță sau ceva (nici acum nu știu) a aflat că exist așa că am plecat la București unde am făcut liceul. Când aveam vreo 15 ani, aceasta a fost diagnosticată cu cancer. Dacă până acum era greu, noi trăind doar din pensia pe caz de boală pe care o primea, a început nebunia și încet-încet am început să cedez psihic. Mai țin minte și acum. cel mai bine plătit job pe care l-aș fi putut avea fără carte de muncă era chelneriță într-un club. La 10 plecam, la 3 dimineața mă întorceam, dormeam 2-3 ore pentru că la 7 începeau cursurile. La 1 ieșeam, veneam acasă și făceam curățenie/mâncare/o spălam și îi dădeam să mănânce s-a.m.d pana la 5 după-amiaza cand ma apucam de invatat pana la 9. De ziua mea, 16 ani implineam, am fost fortata de un negru sa-i fac s3x oral. Dupa ce m-a lasat cu traume serioase, mi-a aruncat parca in scarba din geanta 1.000 euro (care atunci era destul de mult). Am aflat dupa aceea ca il intretineau parintii care erau patroni de ceva (nu mai stiu) prin strainatate.
In ziua aia, cum m-am intors acasa pe la 3 dimineata, plansa toata si tremurand in ultimu' hal am gasit-o pe matusa mea draga intinsa pe covor, cu mana pe inima. Facuse infarct. A fost un soc pentru mine si de atunci nu pot spune ca sunt stabila psihic. Am episoade in care pur si simplu nu pot sa ma scol din pat si stau asa si 2 zile. La spital am vorbit cu ceva avocati si am aflat sa as putea pleca la new york pentru ca am o ruda acolo care este dispusa sa ma primeasca. Am decis sa stau in Romania o perioada pana termin liceul si iau bacul. Dupa terminarea liceului si dupa ce am invatat pentru bac cu o noapte in urma, pe jos in parc, si am luat 8-9 (este acceptabil avand in vedere ca nu am avut timp sa invat), am plecat spre new york cu banii stransi. Doamna care m-a primit lucra la biblioteca publica din new york, unde mi-am petrecut destul de mult timp si am intalnit oameni care m-au convins sa aplic la new york university, unde am facut ulterior dreptul.
lucrez ca avocat acolo, doar ca momentan am luat o mica pauza
am cunoscut un barbat acolo cu care am avut o relatie destul de ok pana am aflat ca detine niste afaceri... hmm... sa zicem doar ilegale. de atunci totul s-a schimbat. A incercat sa ma omoare de multe ori stiind ca am dovezi cu care as putea sa ii dau de gol pe toti, ceea ce mi-a adancit traumele si depresia cronica severa. Am fost prinsa la mijlocul multor schimburi de focuri dintre gang-uri dar asta nu ma ranit sau speriat mai tare decat ce am vazut si aflat acum ceva timp: ca de fapt el este homosexual si are 2 iubiti cu care se intalnea in timp ce eram impreuna.
Imi pare rau ca am scris atat de mult si atat de neclar, dar m-a cam luat valul. Am incercat sa scriu mai pe scurt, dar sunt multe de spus.

| OSLOMELBOURNE a răspuns (pentru anonim_4396):

Și ce i.ai scris aici lui dullcat e tot un vis? Ca îmi e tare greu sa cred ca tu chiar ai trăit asa ceva...

| anonim_4396 explică (pentru OSLOMELBOURNE):

Crezi ce vrei, eu tot cu traume serioase raman happy

| OSLOMELBOURNE a răspuns (pentru anonim_4396):

E bine ca mai poti zâmbi, dacă zici ca ești atât de socata happy

| anonim_4396 explică (pentru OSLOMELBOURNE):

Nu este mereu cee ce pare. happy
Un zambet poate ascunde frica, durere, tristete, lacrimi.
In ciuda acestor lucruri, reflecta puterea de a trece peste.

| Tatukka a răspuns (pentru anonim_4396):

Pfff... CE SOARTA, DAR IN PARTE AI SI TU O CONTRIBITIE.
Se spune ca : VIATA pe care o duci este o consecinta a deciziilor tale.

Răspuns utilizator avertizat
| anonimg a răspuns:

Nu te mai lua după vise. Tu trebuie să mergi după Biblie.

Răspuns utilizator avertizat
| Sophieka a răspuns:

Ceea ce visezi tu, e dincolo de normalitate. Tu calatoresti in astral se pare ca.
E ceva deosebit si te-as ghida sa povestesti toate acestea la cei de la pagina aceasta:
https://www.facebook.com/scoalatlantida
Si daca cauti prin emisiunile : VoiCuVoicu (Voi cu Voicu scris legat) pe Youtube, vei gasi persoane cu experiente similare sau mai avansate care te-ar putea ajuta sa intelegi mai multe.

Lasa-te ghidata de intuitie si cauta. ( Nu ii alege pe cei care iti cer bani ).

De asemenea, mai poti lua legatura cu persoane de pe Youtube care au meditatii ghidate foarte bune de calatorii in astral, de conectare cu Sinele Divin sau cu A tot Creatorul.
Gasesti multe meditatii pe Youtube complet gratuite.

Nu te mai frustra. Imi amintesc de un citat foarte bun : Fericiti cei ce au incetat sa rezolve misterul, caci aceia il vor trai.

| anonim_4396 explică (pentru Sophieka):

Multumesc foarte mult pentru sfaturi si recomandari! Chiar apreciez.

| Sophieka a răspuns:

In lumea de dincolo sau astrala, pe celelalte dimensiuni, intalnesti tot felul de creatii asa cum ai dat tu, de porumbel, de moarte etc.

Unii vor cauta sa iti faca rau.

Una din misiunile noastre aici in planeta asta in care ne-am incarnat este de a iesii din aceasta matrice falsa care ne pune sa ne repetam, sa nu mai stim esenta noastra reala, sa nu putem fi liberi ci in suferinte, intr-o viata aglomerata cu de toate nimicurile si iluzii, in capcane de dependente si iubiri etc.

Emotiile trebuie sa invatam sa le stapanim si sa invatam sa nu avem frica, altfel, entitatile malefice se vor hranii cu noi datorita fricii pe care o emanam in fata lor.

| Sophieka a răspuns:

Legat de preotul care ti-a distrus sperantele...Tu l-ai lasat sa ti le distruga...Cine te-a pus sa mergi la el? Invata ceva din experienta sau invata-l tu ceva pe el. Cred ca esti inca foarte tanara si acum esti in procesul de coacere.
Oricum, cauta sa vorbesti cu persoanele pe care ti le-am recomandat. Informeaza-ma cu noutati daca vreodata doresti!

| DeMicUnCălător a răspuns:

Visele tale sunt rezultatul găndurilor si experiențelor pe care le trăiești. Menirea viselor este descărcarea emoțională inconștientă.

Dacă vrei să afli mai multe pe tema asta iți recomand carte Interpretarea viselor de Sigmund Freud

| anonim_4396 explică (pentru DeMicUnCălător):

Multumesc pentru recomandare

| adryang78 a răspuns:

Nu vreau să fiu nesimțit, dar mi-e greu să cred că toate experiențele negative prin care ai trecut în viață sunt chiar reale. Dacă sunt, te compătimesc profund și îmi cer iertare. Dar, sincer, sună a scenariu de film.

| Drake21 a răspuns:

Da cand dormeam tot asa eram iesit din corp si ma uitam la mine cum dorm si ma plimbam prin casa

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

Bine atunci cand esti iesit din corp poti si sa zbori te duci vizitezi

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

Vrei sa ne intalnim la noapte