| Purgatoriu a întrebat:

Tot cu visele big grin...
Am visat ca am luat o cruce de jos si am rupt-o(scuze daca am gresit) in vreo 6 bucati. Poate insemna ca nu mai am ce cauta in Rai si am rupt orice relatie cu Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| Varahil a răspuns:

Nu pot sa iti dau acum un raspuns atat de detaliat pe cat as dori,deoarece se pare ca @ray vrea sa se sparga in figuri pe tot spatiul alocat raspunsurilor.Dar,pe scurt:unele vise se pot implini in realitate, mai ales cele legate de rude, sau persoane cunoscute.Desi nici astea...totdeauna.Cele legate de credinta omului nu se pot indeplini in realitate.Trebuie ca tu sa alegi,TREAZA fiind,ori credinta, ori necredinta, pentru ca sa se poata concretiza.Curaj,nu te teme!

36 răspunsuri:
| n0matterman a răspuns:

"Father, father, father, father
Father into your hands, I commend my spirit
Father into your hands
why have you forsaken me
In your eyes forsaken me
In your thoughts forsaken me
In your heart forsaken, me oh "
( http://www.youtube.com/watch?v=CSvFpBOe8eY&ob=av3e )

Inseamna ca te-a renegat Dumnezeu, ce te faci acum?

| Varahil a răspuns:

Nu inseamna nimic, Tarra.Relatia omului cu Dumnezeu nici nu se stabileste prin vis, nici nu o poti rupe intr-un vis, oricat de inspaimantator ar fi el.Asta e ceva ce tine de realitate, se face in deplina cunostinta de cauza, si nu in vis.

| Purgatoriu explică (pentru Varahil):

Poate asa e dar visele mele mereu s-au adeverit iar acum nu prea stiu ce sa mai cred... o.O

| fratiikaramazov a răspuns:

Visele nu inseamna nimic. Nu le lua in seama. chiar crezi ca Dumnezeu hotaraste daca sa mergi in rai sau iad din cauza unui vis?

| witchcraft a răspuns:

Exista o explicatie logica pentru orice vis.Un vis nu il poti descifra atat de usor precum crezi, sunt anumite obiecte ce reprezinta ceva in realitate, sau o persoana in vis, de exemplu o femeie poate semnifica o zi sau o saptamana pana la un anumit eveniment legat de vis. Semnificatia viselor este diferita pentru fiecare dintre noi, 5 persoane pot avea un vis identic dar sa specifice lucruri/ intamplari diferite pentru fiecare. Ceea ce ai visat tu poate insemna si urmatorul lucru: posibil ca tu sa nu fii inca hotarata in ce priveste credinta ta in Dumnezeu sau intr-o religie anume, subconstientul isi face prezenta in vise aruncandu-ti diverse imagini care sa te faca si mai confuza ca inainte. Am patit-o si eu cu ani in urma, si pana nu am clarificat situatia cu mine insumi in ce priveste religia si credinta mea, acele vise oribile nu au incetat.
Unele vise pot fi cauza vizionarii unui film, sau genul de mesaje care te avertizeaza ce se poate intampla intr-un viitor apropiat sau pur si simplu lupta dintre constiinta si subcontientul tau pentru o problema care te priveste personal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca te-ai gandit la asta draga, iadul este o fictiune sti cat de bine face sexul decat timpul pierdut pe TPU

| Purgatoriu explică (pentru anonim_4396):

M-am gandit la asta acum draga! Nu m-am gandit la Dumnezeu, Rai, Iad etc in timpul zilei(sau al noptii).
Faza cu sexul nu isi are locul aici.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Purgatoriu):

Nu ai vazut un film de groaza?

| Purgatoriu explică (pentru anonim_4396):

Nu. Nu am citit nimic si nici n-am vazut ceva ca sa ma puna pe ganduri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Purgatoriu):

Ai tu o imaginatie mai bogata nu inseamna nimic, eu m-am visat cu colega de clasa de acum 8 ani nici n-am vazut-o

| Purgatoriu explică (pentru anonim_4396):

Daca tu nu crezi asta nu inseamna ca e valabil si pentru mine. Asta nu tine de imaginatie...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Purgatoriu):

Daca mergi in iad eu te urmez sa stii

| Purgatoriu explică (pentru anonim_4396):

De ce ai face asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Purgatoriu):

As avea cu cine comunica

| Purgatoriu explică (pentru anonim_4396):

Vor mai fi(si sunt) si altii in iad, nu doar eu.

| Polaris a răspuns (pentru Purgatoriu):

Eu am visat chitare bass și piramide. E vreo explicație pentru asta?batting eyelashes
(Vorbesc serios acum)

| Purgatoriu explică (pentru anonim_4396):

Merci... Acum stiu ca o sa mor straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru Purgatoriu):

As muri in bratele tale

| Purgatoriu explică (pentru anonim_4396):

laughing Ai muri in bratele unei pustoaice de 13? tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru Purgatoriu):

Nu acum in viitor

| Purgatoriu explică (pentru anonim_4396):

Si de unde stii ca nu-s urata :S

| anonim_4396 a răspuns (pentru Purgatoriu):

Nu exista fete urate parerea mea

| Purgatoriu explică (pentru anonim_4396):

Sunt... Dar oricum draguta parere big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Purgatoriu):

Cand iubesti pe cineva acea pers e cea mai frumoasa fata din lume serios, sti ce stralusesc ochii cand iubesti ca licurici

| anonim_4396 a răspuns (pentru Purgatoriu):

Cand iubeam imi foloseam ochii pe post de lanterna asa imi stralucea ochii din pacate nu am mai vazut eu bine si ma insela

| Purgatoriu explică (pentru anonim_4396):

Ce trist... sad.Dar sunt fete care chiar merita dragostea ta, trebuie doar sa le gasestihappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Purgatoriu):

Da stiu acum numai vad noaptea draga

| Purgatoriu explică (pentru anonim_4396):

Si n-ai bani de lanterna straight face?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Purgatoriu):

Nu am eu destui cat vor fetele astea din tm

| Purgatoriu explică (pentru anonim_4396):

Eh! Esti tanar! Ai timp sa cunosti fete si sa faci rost de o slujba de unde se castiga multwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Purgatoriu):

Asa e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai rupt-o in 666 de bucati tot degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa sa te vedem moarta, ca vedem noi atunci.ce sa vorbim acum? de unde sa stim?

| RazorrozaR a răspuns:

Draga, sa stii ca visele nu sunt decat rodul imaginatiei, dar se poate sa nu fie vina ta, gandeste-te, diavolul poate lua multe forme si are puteri care te pot influenta, iti poate aparea in vise fara sa iti dai seama si iti poate controla visul facandu-te sa crezi ca este vina ta. In vis nu ai o vointa proprie asa ca esti ca o marioneta poti fi manipulata usor, mai ales daca nu esti extrem de religiosa, iti dau un sfat, nu iti pierde credinta nu cadea in deznadejde pentru ca e pacat si accepti iluziile diavolului, sa iti spun ce am facut eu cand, pisica mea la care tin mult am luat'o de pe strada cand avea nici o luna am hranit'o cu seringa si am dormit noaptea cu ea pentru ca era bolnava intr'o zi mi-a fugit de acasa, am cautat'o toata ziua, si in timpul nopti am invatat rugaciunea "Crezul", dimineata urmatoare pisica mea era cocotata pe o patiserie abandonata din cartier. Orice om este fiul/fiica lui Dumnezeu iar El este cel mai iertator parinte. Ai credinta, roaga-te.