| JokerKod a întrebat:

sunt cam praf la mate si anul acesta am examenul de admitere la liceu, la romana voi lua 9 dar la mate nu prea cred, media pe 5-8 va fi aproximativ 9.34, la mate nu cred ca voi lua mai mult de 6, imi trebuie media ( liceu + admitere) 8.20 ce-l putin sa intru la liceu. Daca ma rog la Dumnezeu si ma spovedesc inainte de examen ma va ajuta sa il iau si sa intru la un liceu bun?

6 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Zău că nu m-am rugat la niciun zeu înainte de examene și am luat 9.35 la matematică iar acum sunt la mate-info. Mai bine treci și fă variante pentru examen decât să-ți pierzi timpul la biserică! În plus examenul la matematică e banal, e făcut în așa fel încât orice prost să ia minim 6, ultima pare ce-i mai grea dar nu e imposibilă ci chiar ușoară dacă lucrezi puțin.
Examenele de admitere la liceu mie una mi s-au părut chiar prea ușoare la fel ca și BAC-ul, nu știu de ce vă văitați, dacă nu înveți normal că iei notă mică chiar dacă te rogi sau nu.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Eu nu m-am rugat si mi-a iesit 9.64. Daca ma rugam imi iesea 10? thinking

P.S: lasa-l pe Dumnezeu si pune burta pe carte. laughing

| negru30 a răspuns:

Draga poti sa te spovedesti cat vrei tu - nu asa se invata matematica - este o materie fff usoara dar daca nu o intelegi este grav - incearca sa iti iei un meditator - dar sa fie si un pedagog bun - vei reusi - totul este sa vrei - " Dumnezeu te ajuta dar nu iti baga si in traista " - Bafta

| trolololo a răspuns:

Ca sa reușești important e doar sa te rogi, dacă înveți nu ai nici o șansă indiferent cât ai studia. Știi vorba aia "Dumnezeu iți da mintea, tot el ți-o ia". Asa ca lasă învățatul și roagă-te, mergi la Sfânta Taina a Spovedaniei, apoi la cea a Împărtășaniei. Dumnezeu e mare și o sa te ajute cu siguranță.

| Marry1227 a răspuns:

laughing invata prostutule invata laughing

| boy11 a răspuns:

Poate da dar ar trebui sa si inveti nu sati cada totul gata din cer terog fundiii!