| ProVlad08 a întrebat:

Anul asta dau examenul pentru liceu. la romana ma descurc dar la mate e de rau, nu stiu nimic, in toti ani nu mi-a iesit media mai mare de 6 si mereu la teza iau 4-5. cum sa fac sa invat mate
ca nu e ca la romana nu pot doar definita. de unde as putea invata pentru examen. ca trebuie sa intru si eu la un liceu macar decent daca nu bun.

1 răspuns:
| adaadinutza a răspuns:

Poti sa incerci un liceu cu profil filologie sau stiinte sociale. ai o ora sau 2 de mate pe saptamana, pana in a 10. a apoi nu mai faci deloc. si nu dai nici bac.ul