| Snitel03 a întrebat:

Deci TPU, am media de admitere 9.51 si vreau sa intru la cel mai bun liceu din oras care anul trecut a avut 8.96 si in 2013 9.34.
O sa creasca atat de mult mediile incat nu o sa intru?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred că vor creşte aşa mult.
Mediile vor rămâne cam aceleaşi, ca şi anul trecutwinking

Totuşi, mediile de admitere pot varia ( pot creşte sau scădea ) în funcţie de "concurenţă" ( media celor care vor opta pentru acest liceu )...
Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile/specializări, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p happy

Toate cele bune!

| Stella17 a răspuns:

Media creste sau scade in functie de examen cu 0, 20-0, 30 sutimi, dar daca anul trecut a fost 8, 96 vei intra, chiar daca creste. SUCCES!

| B3B3NI a răspuns:

Nu cred nu are cum sa creasca mai mare decat media ta.
Si îţi spun din propria experienta in fiecare an MEDIILE SCAD.
Eu am intrat intr-un liceu unde iti trebuia media 8 iar eu o aveam 7:20 si am intrat de ce, fiindca medile scad enorm, asa ca nu iti face griji si stai linistit ca intri 100%

| MMDani a răspuns:

Depinde din ce judet esti.

Aici gasesti judetele cu cele mai multe medii de 10: http://dcnews.ro/478789

Iar aici poti vedea judetele cu cea mai mare promovabilitate: http://dcnews.ro/478784