| SimpleMeSimpleYou a întrebat:

Buna TPU...
Acuma stiu ca o sa fie niste raspunsuri in bataie de joc, dar, in fine...
Cred in Dumnezeu si incerc sa Il bucur cat pot de mult, dar mi se pare ca sunt o pacatoasa cam mare. Uneori Ii promit ceva Lui si fac altceva... Si ma mustra constiinta... Vreau sa incep sa fac fapte bune dar ce pot face ca sa Ii dovedesc Lui Dumnezeu ca chiar imi pare rau? Va rog mult sa ma ajutati!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| comandamente a răspuns:

Dupa cum ai scris se vede ca esti sincera cu tine si iti reconosti faradelegile.e cel mai important lucru pe care a-l face Dumnezeu cu omul, nici o experienta sau o frumusete nu poate fi mai grandioasa decat ca cineva sasi marturiseasca vina.
Este foarte adevarat ce zici, ca vrei sa faci binele dar firea asta pacatoasa ne andeamna la rau, si biblia scrie exact sitoatia prin care trecem,
Romani 7:18
Ştiu, în adevăr, că nimic bun nu locuieşte în mine, adică în firea mea pământească, pentru că, ce-i drept, am voinţa să fac binele, dar n-am puterea să-l fac.

Romani 7:21
Găsesc, dar, în mine legea aceasta: când vreau să fac binele, răul este lipit de mine.

nu te speria de asta dupa p poicainta sincera, Dumnezeu fagaduieste Duhul Sau Cel sfant, pentru a face nasterea din nou a omului,
isus ne da si fagaduinta iertari.
Isaia 1:18
Veniţi totuşi să ne judecăm, zice Domnul. De vor fi păcatele voastre cum e cârmâzul, se vor face albe ca zăpada; de vor fi roşii ca purpura, se vor face ca lâna.

Noi trebuie sa cercetam sripturile cu poist si rugaciune,
Ioan 5:39
Cercetaţi Scripturile, pentru că socotiţi că în ele aveţi viaţa veşnică, dar tocmai ele mărturisesc despre Mine

Domnul sa fie cu tine.

AMIN Isuse

link

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Raniia a răspuns:

Cine este sincer cu sine insusi va recunoaste in fata lui Dumnezeu ca pacatele apasa asupra constiintei sale si va spune:Iarta-ma!

| Vladuthz a răspuns:

Buna. De ce ai vrea sa faci fapte bune doar pentru a-i demonstra lui Dumnezeu ca esti bun si nu le poti face pentru legea moralitatii in general sau pentru propria constiinta?

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Fa mai bine asa cum iti spun:
Nu sari peste pasi.

Asculti asta:

http://www.youtube.com/watch?v=kBLAjDg0uwg

Iti ceri iertare.

Dupa care asculti asta:

http://www.youtube.com/watch?v=MAwlWbhut9w

Sper ca te-am ajutat.O zi buna!

| danay72 a răspuns:

Faptul ca te rogi si ii ceri iertare, Dumnezeu se bucura, dar ca sa-l cunosti mai bine si sa poti actiona in consecinta, analizeaza Biblia pe subiecte si incearca sa aplici ce inveti.Ioan17:3

| casablanca40 a răspuns:

Daca ai inceput sa umbli cu necuratul am un singur remediu pentru tine : pocainta.
De ce vrei sa il bucuri pe Dumnezeu?

| abcabcabc a răspuns:

Stie ca-ti pare rau si poti sa I-o dovedesti prin fapte bune si vizitandu-I casa ( Biserica)

| comandamente a răspuns:

Raspunsul tau aici...

link

| andreisirghi27as a răspuns:

Te duci la biserica crestin ortodoxa, te spovedesti (adica iti spui toate pacatele fara nici o rusine ca preotul nu are voie sa spuna la nimeni)si te impartasesti.Și poti sa mergi la biseria in fiecare duminica ca nu dureaza mai mult de 4 ore.eu spre sa-ti rezolvii problema si daca vrei cu adevarat ce ai spus mai sus fa ce ti-am spus e singurul mod care poti sa-l faci.