| Jsheje a întrebat:

Am o problema legata de paranormal dar va rog fără miștouri. În casa în care stau acum a murit tatăl meu și cred ca spiritul lui a rămas pe pământ sau s-a dus ori în rai sau iad dar mai "vine în vizita". Uneori se mai auzeau sunete si nu le găseam explicația etc sau uneori mai mirosea a el prin casa(da taica-miu avea un miros specific știu ca suna ciudat). Dar în ultima vreme e cam grav. Noaptea când dau sa adorm stau nemișcata și mi se mișcă anumite părți ale corpului fără sa fac nimic, simt uneori ca cineva ma atinge, scârțâie parchetul ca și cum ai calcă pe el, uneori am impresia ca vad umbre translucide. Apropo, nu am nici o problema psihica, pentru cine întreabă. Cică pisicile vad spiritele și se poarta ciudat dacă vede unul. Am încercat și eu și ieri mi-am băgat pisică în casa. Dormea nu mai știu ce făcea ea pe acolo și brusc a început sa miaune foarte ciudat și se uita într-un anumit punct al camerei și nu era nici o musca. Fix atunci nu știu de ce, mi s-a ridicat parul de pe mana și ma curentam la picioare încontinuu. Ma deranjează foarte mult sunetele alea, nu pot sa dorm de ele, acum e ora 5. Am și vise urate. Chiar azi noapte am ațipit de câteva ori și am început sa visez ca vorbeam cu nai*a la telefon (dq). Alta data când am ațipit am visat ca eram într-o pădure și ca ma fugareau nu știu ce erau, umbre, monștri etc era și bigfoot pe acolo dar nu contează (vis retardat). Și pentru cei ce zic ca am probleme psihice sa știți ca atunci când mori sufletul tău poate sa rămână aici și sa se ducă în rai sau în iad. Sunt oameni care pățesc întâmplări paranormale și tot nu cred în spirite sau comentează ca nu exista etc și ma enervează ff mult. Asa deci pana acum a fost story Time. Acum întrebările. Ce ar trebui sa fac? E posibil sa fie tatăl meu? Dacă da, ce poate sa vrea? Din motiv ce îmi e frica și nici nu pot sa dorm cred ca spiritul sau ce-o fi e rău. Va rog fără mișto-uri. Ar trebui sa sfințesc casa să-l alung sau sa nu bag în seama sau sa iau legătura nu știu cum sa zic, e păcat dacă faci o "magie" de aia gen pui o foaie apoi nu știu ce și iei legătură cu spiritele? Știu ca am pus mult e întrebări as aprecia dacă vine răspunde răspunde la toate dar e ok și dacă n-a răspuns la tot. In timp ce scriu asta pocnește parchetul și iar am crampe din astea în picioare și parul de pe mana ridicat. Va rog fără mișto-uri. Vreu răspuns rapid. Aștept. A da încă ceva spiritele arata urat sau ca oamenii normali cand erau vii?

5 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Rai-ul si Iadul NU EXISTA INCA. Tatal tau ESTE MORT dar exista demoni care pot lua caracteristicile tatalui tau pentru a te inspaimanta. Parchetul poate pocni si din cauza ca lemnul este vechi si se dilata din cauza caldurii. NU EXISTA SPIRITE asa ca abtine-te. Demonii se pot alunga prin Studiu Biblic si Rugaciuni catre Dumnezeu.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

N-am citit decat primele randuri.

"Bună TPU! Am o problema legata de paranormal dar va rog fără mișto uri."
Nu exista paranormal, problem solved.

| Digikey a răspuns:

Te agiti degeaba.
Raiul si Iadul sunt inventii.
Nu te mai uita seara la filme ciudate si o sa ai vise ok.

| Algo098 a răspuns:

Aceleasi sfaturi ca si YHWH. Nu trebuie sa crezi in fantezii si povesti inventate cu: Dz, Iad, Rai, dracusori spirite, suflete si alte lucruri care nu exista si sunt doar inventiile unor oameni primitivi si fara ocupatie. Nu trebuie sa citesti carti fanteziste religioase sau nu, daca ai tendinta sa crezi toate falsurile din ele, la fel si filmele fanteziste cu dracusori si fantome. Pana iti trece ar fi bine sa nu dormi sinura in camera si te vei simti mai bine. Cand mai ai senzatia ca vezi spirite, aprinde lumina si mergi putin prin camera. Vei vedea ca nu e nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eclesiastul 9:5-6. - "Cei vii, în adevăr, măcar ştiu că vor muri; dar cei morţi nu ştiu nimic şi nu mai au nici o răsplată, fiindcă până şi pomenirea li se uită. Şi dragostea lor şi ura lor şi pizma lor, de mult au şi pierit şi niciodată nu vor mai avea parte de tot ce se face sub soare... Tot ce găseşte mâna ta să facă, fă cu toată puterea ta! Căci, în locuinţa morţilor, în care mergi, nu mai este nici lucrare, nici chibzuială, nici ştiinţă, nici înţelepciune!" În spiritism, demonii iau chipul celui decedat ca să amăgească omenii că sunt spiritele celor decedați. O mare decepție. Pocniturile în mobilă, parchet, aparatură electronică sunt demoni care își arată prezența în acel loc. Îți recomand să stropești cu agheasmă în toată casa și să afumi cu tămâie.