| Anailyn a întrebat:

Cei care nu apartin religiei ortodoxe, ci apartin altei religii(ex:greco-catolica, baptista, etc), povestitim de ex de cateva "reguli" in religia voastra, sa mi-o descrieti, etc...pentru cea mai frumos descriere funda!

Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

„religia" mea se bazează pe o singură regulă:
-Am o singură viață nu o să mi-o pierd cu reguli tâmpite și povești.

27 răspunsuri:
| lifeForJesus a răspuns:

„Învăţătorule, care este cea mai mare poruncă din Lege?"

Isus i-a răspuns: „Să iubeşti pe Domnul Dumnezeul tău cu toată inima ta, cu tot sufletul tău şi cu tot cugetul tău."
Aceasta este cea dintâi şi cea mai mare poruncă.
Iar a doua, asemenea ei, este: „Să iubeşti pe aproapele tău ca pe tine însuţi."
În aceste două porunci se cuprinde toată Legea şi Prorocii."

* Ţinta poruncii este dragostea, care vine dintr-o inimă curată, dintr-un cuget bun şi dintr-o credinţă neprefăcută. - 1 Timotei 1:5 happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru lifeForJesus):

Amin pavel omora evrei fara nr i iubrea prea mult

| Anailyn explică (pentru anonim_4396):

Si apropo, ref la ce ai sp u, tata nu are nici o obligatie sa isi dea fata unui barbat care a violat-o!tongue Deci nu ti-ai facut bine planullaughing si eu totusi, vreau raspuns ref la intrebarea mea, nu alte chestii

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anailyn):

Pai asa scrie in biblie unde stai sa pun voia domnului in aplicare

| Anailyn explică (pentru anonim_4396):

N-am citit toata biblia noastra(a ortodoxilor)dar eu stiam ca la religia mea nu se aplica asa ceva, insa tot ce se poate sa fie si adevarat, pana nu ma informez exact nu contrazic pe nimeni cu nimic, insa de dragul tau am sa o citesc toatatongue si daca e asa cum zice Dumnezeu ma iarta daca refuz tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anailyn):

In vechiu testament scrie la gomora si sadoma citeste e important mai ales pentru mine apropo tu esti in avatar?

| Anailyn explică (pentru anonim_4396):

Aha, mersi ca mi-ai spus. Nu stiu daca are as importanta dar...da, poza este facuta la o sedinta foto!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anailyn):

Esti frmuoasa fluturas mas risca cu tine

| Anailyn explică (pentru anonim_4396):

I vorba aia, pe cat de frumoasa, pe atat de periculoasa. Iti dau un sfat despre mine, stai in banca ta ca nu stii ceea ce vreilaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anailyn):

Sa te iau de nevasta asta vreau

| Anailyn explică (pentru anonim_4396):

Nu poti sa iei pe cineva de sotie daca nu sti nici macar numele ei, sau varsta... si eu habar n-am nimic despre u, ca de ex, tu esti cel din avut?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anailyn):

E idolu meu cum te cheama

| Anailyn explică (pentru anonim_4396):

Loredana, u? si cati ani ai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anailyn):

Loredana frumos nume de unde esti? 22 ma numesc ray

| Anailyn explică (pentru anonim_4396):

Din Timisoara, u? Dar am sa iti specific ceva... sunt logodita, fac pregatiri de nuntatongue deci nu-s disponibila...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anailyn):

Tu esti de pe fakebok?

| Anailyn explică (pentru anonim_4396):

Nu, asta ii al lu sor`mea, al meu ii altul...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anailyn):

Amandoua sunteti frumoase ce esti ortodoxa?

| ciresik80 a răspuns (pentru Anailyn):

Nu-ti bate capul cu el, stii ce se spune cei care nu pot cuceri o fata in lumea reala folosesc internetul poate asa pot cuceri ceva.

| Anailyn explică (pentru ciresik80):

Cam asa estelaughing ai dreptate

| ciresik80 a răspuns (pentru anonim_4396):

Un tata poate da fiica unui care a violat-o numai daca vrea daca nu cel care a violat-o este obligat sa ii plateasca tatlui fetei o suna de bani ca zestre, asta e legea Vechiului Testament deci nu mai e valabila si apropo de ce nu iti cauti o fata in lumea reala, poate pentru ca acolo nu poti cuceri una?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acelas povesti sf dar spuse alcumva flutras eu zic sa asculti muzica sa manci ciocolata lasa tu sf astea hai sasi zic ceva frumos daca te violez portivit biblei taikatu e obligat sa mi te dea ce zici

| Anailyn explică (pentru anonim_4396):

Ba doamne fereste, dati peste guralaughing mersi oricum d sfaturi, si mda, mananc multa ciocolatalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stati deoparte. fluturas si raymusic au o problema matrimoniala.ne intalnim maine tot aici.pa.

| Anailyn explică (pentru anonim_4396):

Ba nu avem nici o problemalaughing

| Le_Fey_Morgan_1968 a răspuns:

De ce minti ca esti tu in poza? Fotografia apartine lui Aishwarya Rai, o actrita indianca.
https://hdphotos-4u.blogspot.com/......nnual.html