| alexandrei7777 a întrebat:

Daca faci laba invoci un demon la ora noptii?
Acel demon poate fi succubus sau incubus?
Am citit pe net ca daca faci laba deschizi o poarta spirituala de unde ies creaturi ale intunericului.Sunt superstitii?
A face laba e un pacat de neiertat?

11 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Povesti crestine de speriat copiii.

| mentholinks a răspuns:

Nu. Nu există. Da. Nu.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Cauta-ti o iubita mai bine.
Crestinii au zeci de probleme cauzate de sex din cauza unei religii obtuze.

| VelaJohnny a răspuns:

E pacat dar poate fi iertat, depinde de tine, daca nu te mai mast(u)rbezi si regreti ce practicai va fi sters acest pacat. Este conform Bibliei fornicatie, iar fornicatia cuprinde toate practicile care au legatura cu folosirea in mod gresit a organelor sexuale, fie barbatesti fie femeiesti.
Si tot internetul spune ca poti deveni vampir, varcolac si prostii de genu.

| doctorandus a răspuns (pentru VelaJohnny):

Te inseli, cand englezii au tradus porneia (a face sex pe bani) prin fornication, fornication avea doar sensul de a face sex pe bani, deci traducerea era corecta. Abia in secolele urmatoare cuvantul fornication a capatat sensuri pe care nu le avea in momentul efectuarii traducerii.

| Staind a răspuns:

Este. Cum sa nu fie?

| MistretulPufos a răspuns:

Hahahaha, oamenii ma amuza

| aabaaab3278 a răspuns:

Nu deschizi nicio poartă spirituală. Când îți dai "laba", eliberezi energia sexuală, care nu prea ajută la chemarea unui Demon.

| Jessica007 a răspuns:

Nu frate, este o necesitate, iti cunosti corpul mai bine.Nu iese niciun demon pe acolo rolling on the floor doar ca atata timp cat nu ai o relatie deocamdata te conformezi si la chestia asta.Eu nu am auzit de aceste superstitii laughing. Bafta! P:S Stai linistit ca nu ti se intampla nimic!

| YouDieAsYouLived a răspuns:

Felicitari, esti prostul zilei! De fapt esti chiar undisputed si undifited. Si vad ca mai sunt si altii care stau in dezbateri cu tine.

| RockalypseE a răspuns:

Tind sa cred ca nu mai suntem normali, daca oamenii au ajuns la punctul in care cauta pacate pe internet inainte sa isi ia "aparatul" in mana. Daca vrei sa te simti mai informat, ia o carte in mana, lasa internetul, sau daca totusi citesti ceva de genul asta, mai intai trece informatia respectiva prin filtrul gandirii, apoi da-ti seama cum suna ce ai intrebat.