| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU. Din punctul vostru de vedere, care considerati ca este cel mai mare pacat uman si de ce? Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Sportacus123 a răspuns:

Să ucizi un om.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mândria, deoarece mulți au căzut în rușine din cauza ei.

Luca 14:11
"Căci oricine se înalță, va fi smerit și cine se smerește, va fi înălțat."

| EestiSodalane a răspuns:

Mândria. Este cel mai mare pacat pentru că îți creează falsa impresie că tu ești o existență de sine statătoare și nu ai nevoie de altcineva, fie ei oameni sau Dumnezeu să exiști. Acest lucru este bineînțeles fals, pentru că ai nevoie de comuniune cu Dumnezeu și celelalte persoane umane ca să exiști.

| Savantul999 a răspuns:

Sa fi ATEU. Pentru ca daca esti ateu atunci nu exista pacate, orice e permis. RUSINE!