| alina141619mm a întrebat:

Buna TPU eu sunt satanista ce parere aveti dar ma refer fara chestii de gen nebuni vreau raspunsuri de la cei care sunt in cauza sau care stiu despre ce vb

29 răspunsuri:
| anonim4565 a răspuns:

Eu iti recomand sa te rogi Lui Dumnezeu sa iti arate ca exista sa ceri un semn
nu te lasa inselata de satan...sa nu crezi ca e bine sa te sinucizi...acest lucru nu e o solutie indiferent ce se intaampla chiar daca te paraseste cinev. viata merita traita.e un dar minunat

| Polaris a răspuns:

Cum e viața în clasa a 6a?

| kamykaze88 a răspuns:

Satanismul este la fel de complex ca si crestinismul. Sincer fiecare crede in ce vrea. Nu consider ca o oarecare religie are legatura cu ceea ce se lauda ca venereaza. Sunt toate facute in interesul celor care conduc aceea religie

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Satan iti poate oferi lumea pentru o viata de om, adica vreo 100 ani.Dar ti-o pierzi dupa aceea pentru o eternitate,in chin si scrasnirea dintilor.

Dumnezeu iti poate oferi putin,putin din lume, si, crezand in Iisus Christos castigi o viata care nu se mai termina niciodata, plina de pace si dragoste.

Cum spunea un om"Merita sa il slavesti pe Dumnezeu o viata care se termina intr-o secunda, pentru o viata care nu se mai termina".

E ceva in genul:
-Sa fi lasata in pace 100 de ani si sa fii batuta o eternitate.
-Sa fi batuta 100 de ani, si sa fii nevatamate, iubita, in pace pentru o eternitate in compania Celui mai bun Prieten.

Depinde ce vei alege.Pace.

| AndreeaNustiu a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Scuze ca te intreb, dar ai scris in "pace"si esti pocait/a? Dupa cate stiu eu numai ei scriu pace.happy

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru AndreeaNustiu):

Nu apartin nici uneia dintre ramuri.Sunt crestin.happy

| spookydrums a răspuns:

In ce sens esti satanista? Mai exact ce faci ca sa fii satanista? Cunosc domeniul satanismului, astept raspuns. (Nu raspunde la intrebare daca te certi des cu parintii.)

| alina141619mm explică (pentru spookydrums):

Nu are treaba cu parintyhappy daca te astepti sa zic ca din cauza lor cam am prb nu. pote din cauza asta prefer sa nu stau acasa dar n-are legatura cu satanismul.am prefert sa devin asa..pt ca mereu am fost inchisa din cauza anumitelor motive o persona drga in vitza mea a incercat sa se sinucida si de atunci mi-am skimabt pareare despre vitza in general.am fost mereu singura,, si am incercat sa vad tot c putem sa cred ca e ok dar nu e nimic ok.arinty mei ma obligau sa merg la biserica dar nu ma simteam bine cand imi povezte la slujbe pentru ca preotul era prieten de famile venea des si trebuia sa ascult povestyle lui care ma infuriau pentru ca erai minciuni ma dipera cu cata vointa crede in vorbele lui chiar daca mi se pare ca nici el nu se crde pentru ca pareu scose din povesty care nu exista. dupa ce sorma mea a murit.ma atrs parte asta emo.si mam impus in fata parintylor pentru ca ast simtem.iar dua un timp acum 2 ani.am vb cu un baiat depre asta el find satanist. eu nu crdeam in nimic ma gandem la asta la satanism dar nu eram hotarata mie ra inca frica.mia povestyt ca vroia sa se sinucida pentru o fata si am discutat mult cu el am inteles ca asa e mai bn.satanismul e sa fi u proprilu tau dumnezeu fara conceptyile celorlaty despre credinta. prefer sa nu ma mint singura si sa zic ca lume din jurul meu este buna cand nu este..asa ca accept relitatate pe care o vad prin cea ce cred euhappy

| RedGun a răspuns (pentru alina141619mm):

Daca ai scrie si corect gramatical

| Anecherry a răspuns:

Da si tu mai multe detalii, sa stiu si eu cam in ce consta satanismul. In afara de faptul ca il venerezi pe satana. Asta, ca sa-mi pot face o parere.

| alina141619mm explică (pentru Anecherry):

Pei stanismu nu e asa cum cred toty pentru ca fiecare are oarerri diferitite citind kesty despre asta.ce mai importanta regula si baza de urmat e ca tu esti propiul tau Dumnezeu...u iti conduci vita fara regulle impise de biserica asa cum vrei.nu e cv rau e doar o eliberare pe cont propriu nu-s inchisa sau sa ma tay sau ceva de gen eu prefer latura asta pentru chiar daca nu vedem lucruri rele se intampla etse tot.satanismu nu insemna sa faci lucruri deate ci sa acepti realiatea pentru ca asta e in fiecare minu mor oameni sau sen tampla cv dureros noi doar incercam sa nu vedem

| alina141619mm explică (pentru alina141619mm):

Scuze pentru greseli de sriere da era intuneric ca n-am voie la calculator si sa nu vada taicamiubig grin

| 085776 a răspuns (pentru Anecherry):

Se cheama SATAN! Si poti sa te interesezi, ca SA ITI FACI O PARERE pe www.crestinismulexpus.blogspot.ro.

| 085776 a răspuns (pentru Anecherry):

Buna, poti sa o privire peste www.crestinismulexpus.blogspot.ro aici gasesti ce iti trebuie!

| 085776 a răspuns (pentru Anecherry):

Buna, poti sa o privire peste www.crestinismulexpus.blogspot.ro aici gasesti ce iti trebuie! P.s: Taceti dreacu din gura xinilor(crestini) ca nu tot ce zboara se mananca!

| Miauti a răspuns:

Ce categorie de satanism?
Ce ritualuri faci?
L-ai vazut pe Dracu?

Oricum nu am nimic cu nimeni.

| DyNo a răspuns:

Satan nu exista! Asa ca nu te mai chinuii sa crezi in el... In Vechiul Testament Satan era un inger de la curtea zeului Iahve tradus prin Dumnezeu, pe acel inger il chema Lucifer.

| AndreeaNustiu a răspuns (pentru DyNo):

Tu vezi-ti de religua ta daca uni cred in dumnezeu pentru ei exita, daca unii cred in Satanan inseamna ca exista pentru ei. Daca tu nu crezi nu inseamn ca nu exista

| AndreeaNustiu a răspuns (pentru DyNo):

Tu vezi-ti de religia ta pardon***

| AndreeaNustiu a răspuns (pentru AndreeaNustiu):

Suze pentru greselile de gramatica este intuneric in aceasta camera.

| DyNo a răspuns (pentru AndreeaNustiu):

Fiecare zeu exista prin oamenii care cred in el.
Si de ce vorbesti fara sa fi in cunostinta de cauza? Eu nu apartin niciunei religii.

| AndreeaNustiu a răspuns (pentru DyNo):

Poi de asta am zis ca fiecare zeu exista prin oameniii in care cred in el.Scuze daca te-am deranjat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Valeu m-ai dat pe spate.io sant anabolizanterist.iti dai seama?

| Pufuletica98 a răspuns:

Pai eu, cum vezi din avatarul meu sunt impotriva satanei pentru ca este rau si cand se chema lucifer L-a abandonat pe Dumnezeu.Cum zice Domnul Prea Slavit tu poti alege cea ce vrei i-ar Dumnezeu te va trimite unde ai ales tu SINGURA adica in iad.Este alegerea ta si Dumnezeu iti va face pe plac si te va trimite in iad.Toate cele bune happy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pufuletica98):

E vreo senzaţie extremă să calci în picioare gramatica? Poţi să îmi explici cât mai detaliat? Scriu un articol despre asta şi am nevoie de cât mai multe informaţii. Mulţumesc.

| Gabi1359 a răspuns (pentru Pufuletica98):

Sa crezi tu ca este asa ma.
Citeste http://www.crestinismulexpus.blogspot.ro tot ce gasesti aici.
Satanismul adevarat nu este cu sacrifici iad rai etc.
Acestea sunt doar niste fake-uri.
Iti pot si dovedi Isus este doar un rahat evreesc si o minciuna cu care preoti vor sa manipuleze oameni prin frica.

| Phantomhive6 a răspuns:

Pai si eu cred ca sunt si vreau un pact cu diavolul doar ca nu stiu ce se intampla dupa ce.l realizez

Întrebări recente